Resident Evil 1 Remake z zombie-gąbkami

Poznaliśmy pierwsze przecieki na temat Resident Evil 1 Remake. Czego będzie można się potencjalnie spodziewać po tej odsłonie serii, która do dziś nie doczekała się odnowienia w stylu zapoczątkowanym przez Resident Evil 2 Remake?
resident evil 1 remake
resident evil 1 remake

Resident Evil 1 Remake z większymi zmianiami

Pierwsza nowa, informacja – takowy remake powstaje! Przynajmniej na to wskazują pierwsze informacje od informatorów. Niektórzy nie wierzyli, że tytuł będzie ponownie odnawiany, ponieważ w przeszłości powstał już “remake”, który utrzymany był jednak w stylu klasycznej gry. Było to jednak jeszcze przed erą zapoczątkowaną przez Resident Evil 2 Remake.

Czytaj też: Zaraz nowy sezon Diablo 2 Resurrected, ale przy liście zmian można się tylko zaśmiać

Co zatem wiemy o szczegółach produkcji? Wewnętrzna nazwa tytułu Capcomu to podobno “BIOHAZARD: RE1”. Remake pierwszej części będzie oferował wolniejsze tempo zabawy niż druga część (która to była wolniejsza od Resident Evil 3 Remake).

Interesujące jest to, że ze względu na mniejszą skalę gry i mniejszą liczbę zombie – każdy z nich ma mieć swój unikalny model! Aktualnie podobno zombie zachowują się jak gąbki na pociski i wymagają wystrzelenia w nich wielu naboi, aby ich powstrzymać. Jeśli ktoś myślał, że przeciwnicy w RE2: Remake są wytrzymali, to w tej części przyjmą oni jeszcze więcej obrażeń.

Czytaj też: Twórzcie wspomnienia z PlayStation i otrzymajcie nagrody od polskiego oddziału

Fabuła samej gry zostanie rozwinięta, a lore świata rozbudowane. Wiemy również, że zostanie zastosowana “trochę inna kamera trzecioosobowa”. Ma ona bardziej sprawdzać się w przypadku wolniejszego modelu rozgrywki. Produkcja planowana jest na 2026 rok. Prawdopodobnie jeszcze przed tą odsłoną zagramy w Resident Evil 9, mające być największą grą w historii serii.