Pierwszy taki monitor na świecie. ASUS pokazał ROG STRIX XG27AQDM

Oto właśnie firma ASUS wyznaczyła nowe standardy na rynku monitorów do gier, wprowadzając pierwszy na świecie błyszczący monitor WOLED, czyli model ROG STRIX XG27AQDM.
Pierwszy taki monitor na świecie. ASUS pokazał ROG STRIX XG27AQDM

Drugiego takiego monitora na świecie nie ma. ASUS ROG STRIX XG27AQDM

Błyszczące wykończenia stały się rzadkością w monitorach do gier, ponieważ większość marek decyduje się na matowe wykończenia ze względu na pewność co do zminimalizowania refleksów. Jednak ASUS zamierza ożywić tę tradycję dzięki błyszczącemu panelowi OLED w nowym ROG STRIX XG27AQDM, oferując graczom unikalne wrażenia wizualne. Ten 26,5-calowy monitor oferuje matrycę o rozdzielczości QHD (2560 x 1440), imponującą częstotliwość odświeżania na poziomie 240 Hz i ultraszybki czas reakcji rzędu 0,03 ms, co czyni go idealnym wyborem dla zaawansowanych graczy, a to szczególnie w e-sporcie. Monitor jest również kompatybilny z NVIDIA G-Sync, certyfikowany przez AMD FreeSync i posiada certyfikat VESA AdaptiveSync Display 240.

ROG STRIX XG27AQDM wykorzystuje technologię WOLED trzeciej generacji, aby zapewniać jeszcze lepszą biel, wyraźniejszy tekst i lepszą klarowność ruchu. Co z kolei zapewnia błyszczący design WOLED? Przede wszystkim głęboką czerń w każdych warunkach oświetleniowych (ponoć), co podkreśla fakt, że ten nowy monitor spełnia normy DisplayHDR TrueBlack 400. ASUS również zaimplementował kilka funkcji ochronnych, aby zapewnić trwałość wyświetlacza, a w tym wysoce wydajny niestandardowy radiator, zaawansowany system przepływu powietrza i funkcje ASUS OLED Care, które zmniejszają ryzyko wypalenia ekranu. Dodatkowo monitor zawiera ekskluzywną technologię ASUS OLED Anti-Flicker, która minimalizuje migotanie podczas wahań częstotliwości odświeżania.

Czytaj też: Nowe szczegóły o ASUS ROG Ally X. Walka o tytuł najlepszego handhelda trwa

Pod względem estetyki i łączności, ROG STRIX XG27AQDM posiada elegancką, kompaktową podstawę i futurystyczną tylną obudowę, która nawiązuje do jego cyberpunkowego stylu. Opcje łączności obejmują jeden port DP1.4, dwa wyjścia HDMI 2.0, dwa porty USB 3.2 Gen1 Typu A oraz gniazdo słuchawkowe. Chociaż szczegóły dotyczące ceny nie zostały jeszcze ujawnione, najnowsza innowacja ASUS obiecuje ustanowić nowy standard w monitorach do gier, łącząc nowoczesną technologię ze stylowym, błyszczącym wykończeniem, aby wzbogacić wrażenia z gry.