Ile Bethesda zarobiła na serialu Fallout?

Mimo tego, że Bethesda zupełnie nie przygotowała się na premierę serialu Fallout, który okazał się megahitem, firma i tak zarobiła krocie… tak naprawdę przypadkiem.
Ile Bethesda zarobiła na serialu Fallout?

Serial Fallout podbił sprzedaż gier. Bethesda zarobiła na tym około 80 mln dol.

Nie od dziś wiadomo, że serial Fallout okazał się finansowo korzystny dla Bethesdy, co odzwierciedlała przede wszystkim znacznie większa popularność i tym samym sprzedaż gier takich jak Fallout 4, Fallout 76, a nawet Fallout: New Vegas. Sukces serialu telewizyjnego ewidentnie na nowo wzbudził zainteresowanie grami, gwarantując wzrost dochodów z całej franczyzy.

Czytaj też: Bethesda bohatersko rozwiązuje problemy Fallout 4, które sama stworzyła

VG Insights podjęło próbę oszacowania dochodów pochodzących mniej więcej bezpośrednio z odnowionego zainteresowania wywołanego przez serial. Wedle poczynionych szacunków Fallout 4 sprzedał się w ilości 2 milionów kopii, przynosząc około 22 milionów dolarów. Fallout 76 sprzedał się z kolei w ilości od jednego do półtora miliona egzemplarzy, przynosząc około 16 milionów dolarów. Dodatkowo, wydatki w grze Fallout 76 przyniosły szacunkowo 12 milionów dolarów.

Poza sprzedażą gier Bethesda miała zrobić około 30 milionów dolarów z tytułu licencjonowania IP Amazonowi na potrzeby serialu telewizyjnego. Całkowity szacowany wzrost dochodów wynosi zatem około 80 milionów dolarów po premierze serialu i to bez uwzględnienia przychodów z Fallout Shelter, które VG Insights ocenia na 5 do 10 milionów dolarów. Szacunki nie obejmują też sprzedaży Fallouta 3 oraz New Vegas.