Co się dzieje z Resident Evil? Sprawdzony informator ujawnił plan firmy!

Jaka przyszłość czeka serię Resident Evil? Sprawdzony informator, który nigdy się nie myli w kwestii survival-horrorów od Capcomu, w końcu przerwał milczenie i zdradził plany producentów na najbliższe lata.
resident evil
resident evil

Resident Evil 2025, 2026, 2027…

Co wiemy o przyszłości serii Resident Evil? Dusk Golem, informator specjalizujący się w grach Capcomu od wielu miesięcy nie zdradzał nic na temat gier z tej serii, co sprawiło, że masa innych ludzi zajęła się tworzeniem plotek, okazujących się nieprawdą. W końcu postanowił on powstrzymać szerzenie niepewnych wieści i przekazał co wie. Przyszłość marki wygląda ekscytująco!

Czytaj też: Wyciek Star Wars Outlaws ujawnia przeciwników, o których mieliśmy nie wiedzieć

Dusk Golem zaczyna swoje wpisy w sieci od tego, aby nie nastawiać się na zapowiedzenie Resident Evil 9 podczas tegorocznego lata. Wydanie gry zostało odsunięte w czasie i teraz Capcom chce udostępnić produkcję pod koniec 2025 roku lub na początku 2026.

Informator nazwał informacje o remake’u Resident Evil 1 bzdurami, a do tego dodał, że nie powstaje także odnowiony Resident Evil 5. Osobiście, bardzo ciekawi mnie, jak Capcom podejdzie być może kiedyś do RE5, ponieważ gracze już teraz zdążyli się pokłócić w sieci na temat domniemanego rasizmu w grze.

To, co najbardziej zaskoczyło w przeciekach od Dusk Golema to potwierdzenie tworzenia remake’w Resident Evil Zero oraz Code Veronica X! Bardzo jestem ciekawy przygody w w tej drugiej grze, ponieważ mroźny setting i zombie to coś co już dawno chciałem sprawdzić, ale wiek gry znacząco utrudnia zabawę.

Czytaj też: MultiVersus niedługo powróci wraz ze Szczelinami

Za odnowienie Zero odpowiadać ma ekipa, która stworzyła DLC Separate Ways do Resident Evil 4 Remake i pomagała przy tworzeniu tej produkcji. Codę Veronica X to za to dzieło ludzi, którzy dali nam Resident Evil 2 Remake oraz Resident Evil 4 Remake.

Capcom w produkcji ma mieć aż pięć gier Resident Evil, ale dziś stworzenie dobrej gry z tej serii zajmuje kilka lat, więc produkcje będą pojawiały się przez najbliższe lata. Informator wieży również, że kiedyś remake’i RE1 i RE5 powstaną, ale to jeszcze nie ich czas.