Ten GeForce RTX 4090 najadł się za dużo granulatu dla kart graficznych

Firma MSI postanowiła zrewolucjonizować sektor kart GeForce RTX 4090, stawiając na innowacyjny model SUPRIM FUZION. Ten nie tylko wyróżnia się swoją 4,5-slotową grubością, ale też hybrydowym systemem chłodzenia.
Ten GeForce RTX 4090 najadł się za dużo granulatu dla kart graficznych

MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM FUZION dzierży potężne 4.5-slotowe GPU z hybrydowym chłodzeniem AIO

Flagowiec zakuty w potężne chłodzenie. MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM FUZION to przykład karty graficznej dla najbardziej wymagających. Łączy w sobie bowiem nie tylko najwydajniejsze aktualnie pamięci i rdzeń graficzny, ale też zaawansowane chłodzenie, sprowadzające się do podsystemu hybrydowego AIO, które jest wbudowane bezpośrednio w główny blok. Ten zajmuje aż 4,5 slota w obudowie, a to dlatego, że obejmuje po prostu wbudowany w blok podsystem chłodzenia wodnego.

Czytaj też: Czekaliście na to latami. G.Skill pokazał nowe pamięci DDR5 Trident Z5 Royal

Dodatkowo GeForce RTX 4090 SUPRIM FUZION dzierży też miedziane radiatory pokrywające VRAM w celu odprowadzania ciepła oraz metalowy backplate z tyłu dla stabilności konstrukcji i przepływu ciepła. Wyróżnia się też za sprawą swoich unikalnych żłobionych łopatek wentylatora, które redukują wibracje i hałas, miedzianą podstawą mikrofin wspomagającą chłodzenie pamięci i GPU oraz specjalnie zaprojektowym blokiem rozpraszającym ciepło, w którym to żebra sekcji chłodzącej są gęstsze, podczas gdy żebra sekcji odprowadzającej ciepło są rzadsze.

Idąc dalej, GeForce RTX 4090 SUPRIM FUZION posiada złącze zasilania 12V-2×6, czyli zmodernizowaną wersję oryginalnego 12VHPWR oraz dwa porty DisplayPort i HDMI. Aktualnie nie ma wielu szczegółów dotyczących wydajności tego modelu RTX 4090, ale wiadomo, że będzie on sam w sobie wyjątkowy, ponieważ otrzymał już nagrodę “Best Choice Awards” na Computex 2024, jak podaje Allround-PC.