Następne gry znikają z Xbox Game Pass, czyli wymuszone granie

Xbox Game Pass po raz kolejny przestanie oferować dostęp do wybranych pozycji. Jakie gry tym razem przestaną być dostępne do pobrania i do ich ukończenia będzie potrzebny ich zakup? Oto pięć gier, do których musicie się zmusić.
xbox game pass
xbox game pass

Xbox Game Pass żegna gry

W ostatnim czasie przestawiłem się z grania w abonamentach na tradycyjne kupowanie poszczególnych gier. Coraz więcej jest informacji o problemach studiów, które dodają swoje gry do abonamentów i niezależni deweloperzy rezygnują z propozycji Microsoftu. Wolę zarówno ich jak i “gigantów” wspierać w normalny sposób. Efekty nieopłacalności Game Passa widać też coraz bardziej poprzez produkcje, które trafiają do oferty. Dobre gry opuszczają usługę, a zastępują je produkcje naprawdę przeciętne.

Czytaj też: Festiwal Wytwarzania i Przetrwania w Otwartym Świecie na Steam pozwoli Wam wesprzeć polskie firmy

Dziś znów dowiedzieliśmy się o kolejnych grach, które nie będą już dostępne w Xbox Game Pass, więc ponownie można czuć się zmuszonym do szybkiego ich przechodzenia. Czy jednak pędzenie przez gry ma sens? Jeśli macie jeszcze siłę walczyć z czasem to do 15 czerwca musicie ukończyć:

  • Bramble: The Mountain King (PC/Xbox)
  • High on Life (PC/Xbox)
  • Rune Factory 4 Special (PC/Xbox)
  • Spacelines from the Far Out (PC/Xbox)
  • The Bookwalker: Thief of Tales (PC/Xbox)

Czytaj też: Czy gracze będą w stanie powstrzymać Świadka w Destiny 2 Ostateczny kształt?

Od siebie polecam sprawdzenie High on Life oraz Bramble: The Mountain King. Choć sam produkcji nie ukończyłem, ponieważ moim zdaniem są to tytuły zbyt często powtarzające schemat rozgrywki, aby nie stać się nudne po kilku godzinach to jednak “za darmo” można zerknąć.