Premiera handhelda ROG Ally X, czyli jak ASUS naprawił błędy

Zgodnie z oczekiwaniem ASUS na początku czerwca oficjalnie pochwalił się nową wersją oryginalnego handhelda dla graczy ROG Ally, czyli ROG Ally X, który to jest znacznym ulepszeniem względem pierwszego wariantu.
Premiera handhelda ROG Ally X, czyli jak ASUS naprawił błędy

ASUS ogłasza ROG Ally X, czyli jeszcze lepszego, poprawionego handhelda do grania

Zacznijmy od tego, że współdzielenie nazwy nie jest przypadkiem, bo ROG Ally X robi użytek z tego samego układu obliczeniowego (APU), bo AMD Ryzen Z1 Extreme, ale przynajmniej doczekał się ulepszenia pamięci do zestawu 24-GB LPDDR5X-7500, czyli o 50 procent pojemniejszego i 18% szybszego zestawu. Pamięć masowa również doczekała się zwiększenia, bo z 500 do 1000 GB, choć znacznie ciekawsze jest to, że w handheldzie znajdziecie slot na dysk M.2-2280 NVMe SSD. ASUS dodatkowo ulepszył system chłodzenia, dodając większy wentylator i lepsze otwory wentylacyjne, co ponoć przełoży się na niższe temperatury o kilka stopni.

Czytaj też: Pierwszy taki monitor na świecie. ASUS pokazał ROG STRIX XG27AQDM

ROG Ally X doczekał się też znaczącego ulepszenia w kwestii akumulatora, który rozrósł się z 40 Wh do aż 80 Wh, co teoretycznie powinno zapewnić dwukrotnie okazalszy czas pracy na jednym ładowaniu. W praktyce oczywiście tak nie będzie, zważywszy nawet na wydajność DDR5, ale ciekawie będzie podejrzeć, jak wypadną porównania obu konsol właśnie pod tym względem. Pewne jest, że niektórzy będą narzekać na wzrost wagi (608 vs 678 gramów), gabarytów (dodatkowe 4 mm grubości) i ceny, która wzrosła z oryginalnych 699 do 799 dolarów, czyli sięgnie poziomu 4000 zł.