SEGA napaliła graczy i zniknęła. Wiemy, co dzieje się w legendzie branży

Pamiętacie wielkie ogłoszenie SEGI jeszcze z zeszłego roku? Wydawało się, że jesteśmy tuż przed wielką ofensywą firmy, ale od tamtej pory nastąpiła bardzo długa przerwa w komunikacji. Co się stało?
sega
sega

SEGA dalej się szykuje

Podczas The Game Awards 2023, SEGA ogłosiła powrót wielu gier ze swojego bogatego portfolio. Wszyscy spodziewali się kolejnych ogłoszeń z prezentacjami poszczególnych tytułów, ale nic takiego nie nastąpiło. Co się zatem dzieje?

Czytaj też: Czy gracze będą w stanie powstrzymać Świadka w Destiny 2 Ostateczny kształt?

Jedna z branżowych informatorek zdołała dotrzeć do pracowników SEGI i ustaliła, co firma tak naprawdę planuje. Jak się okazuje, wiele z planowanych gier zostało przesuniętych na rok fiskalny 2028. W planach są gry-usługi takie jak Jet Set Radio czy Crazy Taxi. Oryginalnie SEGA planowała wydać remake i reboot Jet Set Radio w 2026 roku, a Crazy Taxi w 2027.

Czytaj też: Festiwal Wytwarzania i Przetrwania w Otwartym Świecie na Steam pozwoli Wam wesprzeć polskie firmy

Zanim jednak pojawią się te dwie, nowe odsłony serii, SEGA planuje wydać wcześniej remake’i oryginalnych odsłon, które wydane zostaną na Unreal Engine 5. Firma chce w ten sposób zaspokoić potrzeby graczy, którzy nie będą chcieli grać w tytuł-usługę. Szczerze, uważam, że i tak spotka się to z krytyką.

Jeśli chodzi o zmiany w odnowionych odsłonach gier, to trochę więcej wiemy o Crazy Taxi Remake. Produckcja ma być wierna oryginałowi, oferując kilka ulepszeń i dodatkowych funkcji. Pojawi się np. tryb multiplayer. Planowane jest także DLC z dodatkowymi strojami i lakierami na premierę… Jakby nie można było tego po prostu dodać do gry.

Informatorka podała także, że remake Golden Axe miał zadebiutować w 2023 roku i nawet gotowa była cała kampania marketingowa. Premiera jednak została ostatecznie przesunięta na późniejszy okres.