Fatalne wieści o Kingdom Come 2 na konsolach

Historia zatacza koło. Gracze Kingdom Come 2 znów będą musieli przeżyć to, co osoby grające w pierwszą część tej produkcji na PlayStation 4 oraz Xbox One. Oby tym razem doświadczenie nie było aż tak fatalne.
kingdom come 2
kingdom come 2

Kingdom Come 2 nie za płynne na konsolach

Byłem przekonany, że autorzy Kingdom Come 2 nie popełnią drugi raz tego samego błędu. Ale niestety, znów konsolowa wersja nie nadąża za edycją na PC i działa po prostu gorzej. Jak się okazuje, nowa czeska produkcja będzie działała w 4K i 30 klatkach na sekundę na Xbox Series X i PlayStation 5. Xbox Series S zaoferuje 1440p i 30 klatek na sekundę. Jak tytuł zadziała na komputerze z RTX 4080 i procesorem 7950X3D? Deweloperzy mówią aktualnie o 4K/80 FPS z wykorzystaniem NVIDIA DLSS.

Czytaj też: SEGA napaliła graczy i zniknęła. Wiemy, co dzieje się w legendzie branży

Sytuacja bardzo mnie martwi, ponieważ premierowe wydanie Kingdom Come Deliverance na PlayStation 4 oraz Xbox One było w wielu fragmentach niegrywalne.

Czytaj też: Baldur’s Gate 3 jest tak idealną grą, że nawet zaoferuje na konsolach coś, co rzadko się zdarza

Tytuł dopiero działa stabilnie w 30 klatkach na sekundę i nie ma problemów z ładowaniem poziomów na PlayStation 5 i Xbox Series X z szybszymi dyskami i większą mocą. Co zatem zobaczymy w drugiej części? Czy aby na pewno będzie to trzydzieści klatek czy może jednak ogrywać będzie trzeba tę produkcję na PlayStation 5 Pro?