Baldur’s Gate 3 jest tak idealną grą, że nawet zaoferuje na konsolach coś, co rzadko się zdarza

Larian Studios z kolejnymi wspaniałymi wieściami dla graczy. Tym razem deweloperzy Baldur’s Gate 3 ogłosili swoje plany na ostatnią aktualizację gry i ponownie przekraczają oczekiwania społeczności. Szczególnie gracze konsolowi będą zadowoleni.
baldur's gate 3
baldur's gate 3

Mody do Baldur’s Gate 3

Baldur’s Gate 3 na premierę był niemalże idealną grą. Perfekcyjne oceny lub bliskie 10/10 sypały się z przeróżnych serwisów co kilka godzin. Autorzy swoją produkcję ulepszają jednak do dziś i od wydania gry otrzymaliśmy masę hotfixów (które czasem są wielkości patchy do innych gier) oraz sześć dużych aktualizacji. To jednak nie koniec, bo przed nami jeszcze siódma, finalna łatka.

Czytaj też: SEGA napaliła graczy i zniknęła. Wiemy, co dzieje się w legendzie branży

Wiemy już, że siódmy patch do Baldur’s Gate 3 będzie tym ostatnim, a Larian Studios już teraz pracuje nad dwoma nowymi grami. Co znajdzie się w nowej wersji? Deweloperzy zamierzają dodać więcej złych zakończeń, dużo poprawek oraz zmiany, które sprawiają, że gra będzie przyjemniejsza w obsłudze. Najważniejsze to jednak to, że dostępne stanie się również oficjalne wsparcie dla narzędzi moderskich! Nie będzie już trzeba zatem korzystać z rozwiązań trzecich.

Larian Studios nie byłoby jednak sobą, gdyby nie zrobiło czegoś lepiej niż inny deweloperzy. Jak się bowiem dowiedzieliśmy, Baldur’s Gate 3 będzie wspierał też mody na konsolach (oraz na macOS). Zmiany w grze przygotowane na pecetach będzie można publikować na itch.io, które zintegrowane zostanie ze wszystkimi platformami, na których dostępny jest najnowszy Baldur.

Czytaj też: Następne gry znikają z Xbox Game Pass, czyli wymuszone granie

Na konsolach tylko garść gier oferuje tego typu rozwiązanie: The Elder Scrolls V Skyrim, Fallout 4, Dying Light 2, Farming Simulator czy SnowRunner. Jedyne ograniczenie jakie może się pojawić to to, że nie wszystkich mody NSFW będą dostępne na każdej platformie. Larian Studios szuka tutaj jednak rozwiązania, starając się udostępnić pracę graczy gdzie tylko się da.