Idealny kompan do grania. NVIDIA G-Assist to coś, na co czekałeś

Granie w gry wideo ma zwykle trzy oblicza. Możesz być albo wyjadaczem, albo niedzielnym graczem, albo kompletnie początkującym i w tym dwóch ostatnich przypadkach właśnie NVIDIA G-Assist będzie wręcz na wagę złota.
Idealny kompan do grania. NVIDIA G-Assist to coś, na co czekałeś

NVIDIA G-Assist to idealny kompan do grania

NVIDIA chce nam ułatwić granie. G-Assist to projekt, który ma zapewnić każdemu z nas dostęp do unikalnego asystenta, do którego będziemy mogli szybko zagadać podczas grania, kiedy utkniemy na jakimś etapie lub nie zrozumiemy konkretnej mechaniki. Fajne? Fajne. Zwłaszcza że dziś gry mogą być dla niektórych zbyt skomplikowane, a sekwencje wprowadzające nie zawsze idealnie tłumaczą zasady.

Czytaj też: Ta karta graficzna ustanowi nowe standardy na lata. Znamy jej szczegóły

Innymi słowy, G-Assist byłby takim “growym Chatem-GPT”, którego NVIDIA nakarmi ogromną ilością danych na temat konkretnych produkcji. Kiedy gracz włączałby np. God of Wara, model odwoływałby się przede wszystkim właśnie do tej konkretnej gry, aby dawać jednoznaczne rady. Pytania zgarniałby od gracza zarówno w formie tekstowej, jak i audio, rozumiejąc dokładnie język i słowa, a przede wszystkim konkretny kontekst tego, co dzieje się aktualnie w grze. Oprócz pełnienia roli suflera G-Assist będzie również pomagać w optymalizacji wydajności i dostrajaniu systemu, tak jak robią to już aplikacje NVIDIA i GeForce Experience.