Mały bug na YouTube. Oglądasz live, ale pokazuje, że nie

Z YouTube zazwyczaj nie ma problemów – nie licząc reklam oraz zapowiedzi utrudniania życia użytkownikom korzystającym z adblockerów. Rzadko jednak zdarzają się sytuacje, w którym zawodzą same mechanizmy serwisu. I właśnie z taką mamy do czynienia – na szczęście nie dotyczy wszystkich.
Mały bug na YouTube. Oglądasz live, ale pokazuje, że nie

Problem z YouTube dotyczy osób korzystających z YouTube TV. Jest to serwis streamingowy, który obejmuje telewizję na żywo od ponad 100 nadawców, sieci kablowych i regionalnych sieci sportowych. Usługa ta jest popularna w krajach anglo- i hiszpańsko języcznych.

Co zawiodło na YouTube TV?

Jak donoszą liczne źródła, pojawia się bug związany z oznaczaniem transmisji Live. Gdy ogląda się streaming, wówczas pokazany jest znacznik. Nad linią czasu świeci się na czerwono ikonka Live, która daje znać, że materiał jest transmitowany na bieżąco. Można cofać transmitowany materiał, aby obejrzeć przegapione fragmenty. Gdy transmisja w czasie rzeczywistym się kończy, ikonka staje się szara.

I właśnie ostatnio sporo użytkowników ma bez przerwy szarą, nawet jeśli oglądają transmisje na żywo. Nie ma przy tym znaczenia, na jakim urządzeniu ogląda się przekaz ani też rodzaj posiadanego konta. A co na to Google? Na razie nie ma oficjalnego oświadczenia, ale przedstawiciel firmy na Reddicie poinformował, że wiedzą o problemach.

YouTube TV

Czytaj też: YouTube Playables czyli YouTube zmienia się w platformę do gier

W Polsce YouTube TV działa od 16 sierpnia 2022 roku. Czy cieszy się dużą popularnością? Szacuje się, że korzysta z niego 2% użytkowników. Z pewnością jest to wynik daleki od satysfakcjonującego, jednakże mamy w Polsce tyle sieci kablowych, że nie może to dziwić. Mało kto ma ochotę płacić za kablówkę i dodatkowo YouTube TV. Jednak jeśli zaliczasz się do osób mających abonament, nie musisz martwić się o szarą ikonkę transmisji Live. To tylko awaria.