Zastrzyk wydajności dla kart graficznych już oficjalnie. Micron pokazał GDDR7

Nowe karty graficzne doczekają się najnowszego standardu pamięci graficznej GDDR7, z których skorzysta zarówno seria GeForce RTX od Nvidii, jak i Radeon RX od AMD. Micron właśnie pochwalił się swoim dziełem.
Zastrzyk wydajności dla kart graficznych już oficjalnie. Micron pokazał GDDR7

GDDR7 firmy Micron oficjalnie zapowiedziane

Firma Micron pochwaliła się finalną wersją swoich pamięci GDDR7, które robią użytek z technologii DRAM 1β (1-beta) i innowacyjnej architektury. Efekt? Transfer rzędu 32 Gb/s z potencjałem uzyskania ponad 1,5 TB/s przepustowości systemowej, a więc przepustowości wyższej o 60% względem tego, co miała do zaoferowania pamięć GDDR6.

Gdyby tego było mało, nowy standard wspiera sygnalizację PAM3 i cechuje się czterema niezależnymi kanałami do optymalizacji obciążeń, zapewniając tym samym szybsze czasy reakcji, płynniejszą rozgrywkę i skrócone czasy przetwarzania. Idąc dalej, GDDR7 oferuje ponad 50% poprawę wydajności energetycznej w porównaniu do GDDR6 podczas obciążenia i o nawet 70% w trybie czuwania.

Czytaj też: Jest wydajniejsza i mniej prądożerna. Micron ma pierwszą pamięć LPCAMM2 z LPDDR5X

Micron twierdzi, że karty graficzne z GDDR7 zapewnią ogromne wzrosty liczby klatek na sekundę (FPS) w grach w porównaniu z tym, co mają do zaoferowania pamięci GDDR6 i GDDR6X w rozdzielczościach 1080p, 1440p i 4K. Tyczy się to zarówno z wykorzystaniem ray-tracingu, jak i tradycyjnej rasteryzacji.