Na tę grę będziecie czekać do 2025 roku, ale będzie warto

Na ten moment Summer Games Fest 2024 nieco rozczarowuje zapowiedziami, ale wśród ogłoszeń znalazłem perełkę, na którą z pewnością będziecie czekać. Mowa o Cywilizacji VII.
Na tę grę będziecie czekać do 2025 roku, ale będzie warto

Cywilizacja VII zadebiutuje już w 2025 roku

Wiele gier próbowało, ale żadnej się nie udało. Król może być tylko jeden i jest to Cywilizacja. Ostatnie lata tylko to potwierdzają, bo fani strategii typu 4X mogli wprawdzie zainteresować się produkcjami pokroju Age of Wonders 4, Dune: Spice Wars, Old World czy Human Kid, ale po premierze w 2016 roku i regularnych aktualizacjach oraz DLCkach Cywilizacja VI nadal pozostaje na samym szczycie.

Osiem lat… tyle musieliśmy czekać na dopiero co zapowiedź gry, która przecież może zostać jeszcze opóźniona, no ale cóż zrobić – musimy czekać i oby tym razem Firaxis zadbało o to, żeby nowa Cywilizacja w dniu premiery była lepsza od zarówno “piątki”, jak i “szóstki”, żeby nie powtórzyć wpadki z 2016 roku właśnie.

Czytaj też: Hogwarts Legacy dostał ogromny patch. Grałeś na PC? To czas wrócić do gry

Wielokrotnie nagradzana seria gier strategicznych powraca w rewolucyjnej nowej odsłonie. W grze Sid Meier’s Civilization VII zbudujesz największe imperium w historii świata! Rządź jako jeden z wielu legendarnych przywódców znanych z kart historii. Stwórz własną cywilizację, buduj miasta i cuda architektury, aby rozszerzyć swoje terytorium, podbijaj inne cywilizacje lub współpracuj z nimi w dążeniu do dobrobytu i odkrywaj odległe zakątki nieznanego świata. Czy zbudujesz imperium, które przetrwa próbę czasu? Sid Meier’s Civilization VII to gra strategiczna typu 4X opracowana przez legendarny zespół Firaxis Games – twórców gier z serii Civilization i XCOM. – czytamy na Steamie.

Civilization VII zostanie wydane na PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 i Switch (zapewne nowej generacji) w 2025 roku.