Co dalej z Destiny 2?

Bungie publikuje dwa nowe zwiastuny: jeden z okazji premiery Ech, drugi o 10. roku Destiny i przyszłości gry. Wygląda na to, że jeszcze nie możemy mówić o planach przejścia do Destiny 3.
destiny 2
destiny 2

Przyszłość Destiny 2

Bungie udostępniło nowy zwiastun z informacjami na temat 10. roku Destiny oraz zwiastun premierowy epizodu Destiny 2: Echa. W roku Ostatecznego kształtu w Destiny 2 ukażą się trzy epizody poświęcone następstwom wydarzeń z sagi o Świetle i Ciemności. Po epizodzie Echa na graczy czeka skupiona na Upadłych historia z motywami horroru i dark fantasy zatytułowana Widmo. Po Widmie ukaże się Herezja – poświęcony panteonowi Roju epizod, w którym gracze powrócą do jednej ze swoich ulubionych lokalizacji w Destiny, jaką jest Galera. Po roku Ostatecznego kształtu, w ramach dalszego rozwoju Destiny 2 zaplanowano Kryptonim: Granice.

Czytaj też: Czy Vessel of Hatred uratuje Diablo 4?

Po odważnym ataku Strażników, którego celem było pokonanie Świadka i zatrzymanie ostatecznego kształtu, w Układzie Słonecznym pojawiły się tajemnicze obiekty. Rozsypane w rozstrzygającej bitwie przedmioty o niezwykłej mocy noszą nazwę „Echa”. Epizod Echa zabiera graczy w podróż, której celem jest odkrycie znaczenia tych obiektów, co ostatecznie doprowadza ich na ewoluującą planetę Nessus. Współpracując z Macierzą, Świętym-14 i Ozyrysem, Strażnicy zmierzą się z rosnącą armią Weksów i nowym, tajemniczym wrogiem.

Czytaj też: Jeśli zapłacicie za kota w worku (Star Wars Outlaws) wcześniej, to będziecie mogli powiesić sobie plakat

Każdy epizod będzie składał się z trzech Aktów, a każdy Akt będzie trwał około sześciu tygodni. Akt II Ech zaplanowano na 16 lipca, a Akt III na 27 sierpnia. We wszystkich aktach pojawią się nowe aktywności i misje, m.in. dostępna w Akcie I epizodu Echa aktywność „Realizacja naruszenia”. Na graczy czekają również nowe bronie i pancerze oraz możliwość odblokowania dodatkowych elementów w artefakcie sezonowym oraz z przepustki sezonowej.