Prince of Persia Remake będzie się różnił od oryginału

Ubisoft ponownie ogłosił Prince of Persia Remake. Produkcja zadebiutuje dopiero w 2026 roku, ale przynajmniej wiemy, że powstaje. Deweloperzy opowiedzieli niedawno o grze trochę więcej – czego się dowiedzieliśmy?
prince of persia remake
prince of persia remake

Prince of Persia Remake w 2026

Ubisoft Montreal, odpowiedzialne za remake Prince of Persia: The Sands of Time, współpracuje z innymi oddziałami firmy, aby odświeżyć klasyczną produkcję z 2023 roku. Zespół twórców koncentruje się na zachowaniu ducha oryginału, wprowadzając jednocześnie nowoczesne mechaniki walki i opowiadania historii. Projekt bazuje na czterech filarach – “uświęcaniu, szacunku, modernizacji i wprowadzaniu nowych treści”, które to mają na celu zwiększenie immersji i poprawę doświadczenia graczy.

Czytaj też: Dead Island 2 i masa innych gier na macOS. Gaming u Apple’a powoli rośnie w siłę

Prince of Persia Remake będzie oferować szereg ulepszeń, w tym poprawki w projektowaniu poziomów i nowe opcje dostępności. Te zmiany mają na celu stworzenie bardziej otwartego i wciągającego świata gry, który pozwoli graczom na głębsze zanurzenie się w historii. Ubisoft obiecuje również dodać nowe elementy, które wzbogacą rozgrywkę i będą atrakcyjne zarówno dla nowych, jak i długoletnich fanów serii.

Czytaj też: Festiwal Steam Next wystartował i znów macie godziny grania za darmo

Remake ma również na celu poprawę grafiki oraz oprawy dźwiękowej, aby sprostać oczekiwaniom współczesnych graczy. Twórcy zapewniają, że pracują nad zachowaniem autentyczności oryginalnych postaci i fabuły, jednocześnie wprowadzając nowe technologie, które zwiększą realizm i dynamikę rozgrywki. Prince of Persia Remake, które zadebiutuje w 2026 roku, ma na nowo zdefiniować klasykę, oferując nowe spojrzenie na niezapomnianą przygodę Księcia.