Nowa mikrotransakcja w Overwatch 2 ratuje życie

Blizzard dodał do sklepu Overwatch 2 mikrotransakcję, którą jeszcze można przeżyć. Skiny dla Łaski pomagają teraz fundacji badającej raka piersi. Poprzednia tego typu akcja była dużym sukcesem.
overwatch 2
overwatch 2

Overwatch 2 wspiera walkę z rakiem piersi

Bez graczy, którzy z zapałem wpychali ładunki, walczyli o zdobycie punktów i z entuzjazmem dopingowali swoje drużyny do zwycięstwa, Overwatch nigdy nie osiągnęłoby takiego sukcesu. Każdy, kto przyczynił się do rozwoju tej gry, niezależnie od roli, jaką pełnił na polu bitwy, jest prawdziwym bohaterem. Od premiery gry w 2016 roku, ponad 100 milionów graczy dołączyło do społeczności Overwatch 2, tworząc niezapomniane chwile i wspólne sukcesy. Aby uczcić ten niesamowity kamień milowy, twórcy gry przygotowali coś naprawdę wyjątkowego, oddając hołd wszystkim uczestnikom i ich zaangażowaniu.

Czytaj też: Co łączy TopSpin 2K25 i Gucci?

Jednym z najbardziej pamiętnych wydarzeń związanych z Overwatch jest kampania, która zjednoczyła graczy na całym świecie w szczytnym celu – wspieraniu walki z rakiem piersi. W maju 2018 roku, twórcy gry wprowadzili specjalną skórkę Goździk dla Łaski, która stała się symbolem wsparcia dla Breast Cancer Research Foundation (BCRF). Dzięki ogromnemu zaangażowaniu społeczności udało się zebrać imponującą sumę 12,7 miliona dolarów, która została przekazana na badania nad rakiem piersi.

Czytaj też: Pudełkowe wydanie Alan Wake 2 dostępne na polskich półkach sklepowych

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem dotykającym kobiety i jedną z głównych przyczyn zgonów na świecie. Misją Breast Cancer Research Foundation jest zapobieganie i leczenie tej choroby poprzez wspieranie najbardziej obiecujących badań. Dzięki społeczności Overwatch 2, pierwotna dwutygodniowa kampania stała się największą pojedynczą darowizną na rzecz BCRF, finansując kluczowe badania i innowacyjne technologie, takie jak narzędzia sztucznej inteligencji w diagnostyce mammograficznej oraz modele przewidujące agresywność raka. Aby kontynuować wsparcie tej szlachetnej sprawy, twórcy gry zdecydowali się na ponowne wprowadzenie skórki Goździk dla Łaski oraz nowego zestawu Różowe Złoto, z których 100% dochodów (po odliczeniu opłat i podatków) zostanie przekazane na dalsze badania nad rakiem piersi.

Skórka Goździk dla Łaski będzie dostępna od 25 czerwca w pierwotnej cenie 14,99 EUR, a nowy zestaw charytatywny Różowe Złoto będzie dostępny za 19,99 EUR. Sto procent ceny zakupu obu produktów zostanie przekazane na rzecz Breast Cancer Research Foundation, wspierając kluczowe badania nad rakiem piersi.