Apple M4 będzie można znaleźć w każdym komputerze Mac, jaki pojawi się w 2024 i 2025 roku

Wszystko wskazuje na to, że procesor M4 stanie się podstawowym układem dla wszystkich urządzeń Apple, które wejdą na rynek w tym i przyszłym roku. Podobno już w czwartym kwartale bieżącego mają pojawić się zaktualizowane modele MacBooka Pro z M4.
Apple M4 będzie można znaleźć w każdym komputerze Mac, jaki pojawi się w 2024 i 2025 roku

Po raz pierwszy procesor M4 pojawił się wraz z modelami iPada Pro 11″ oraz 13″. Jak można podejrzewać, Apple szkoda marnować jego potężnych możliwości tylko na te urządzenia i zamierza umieścić je także w Macach. Ale prawdopodobnie niektóre będą wyposażone w znacznie wydajny M4 Ultra.

Kiedy M4 podbije rynek?

Prawdopodobnie na jesieni Apple pokaże nam nowe laptopy z rodziny MacBook, w tym Mac Studio. Ma znaleźć się w nich Apple Silicon M4, a jak przewidują analitycy, do Studio trafi jego najmocniejsza wersja Ultra. Komputery iMac M4, MacBook Pro (wersje z niższej i wyższej półki) oraz Mac mini (również modele z niższej i wyższej półki) pojawią się na rynku między końcem 2024 r., a początkiem 2025 r. Nowe MacBooki Air pojawią się wiosną 2025 r. , a modele Mac Pro i Mac Studio pojawią się około drugiej połowy przyszłego roku.

Będzie to pierwszy raz, kiedy Apple wprowadzi nową rodzinę chipów do każdego produkowanego przez siebie komputera Mac. Pierwszym zwiastunem nowej polityki było wypuszczenie iPada Pro z M4 w maju bieżącego roku. Dla użytkowników to pozytywna wiadomość, ponieważ M4 to niezwykle wydajna jednostka, które znacznie zwiększa możliwości korzystającego z niego urządzenia. Ba – w testach bije nawet układy Snapdragon X zarówno w wynikach jednordzeniowych, jak i wielordzeniowych.

Czytaj też: M4 przetestowany. Znamy wydajność nowego procesora Apple

Ale póki co mamy do czynienia wyłącznie z przypuszczeniami i plotkami. Nie miałbym jednak nic przeciwko, aby zamieniły się w rzeczywistość. Pozostaje tylko czekanie na to, co zaprezentuje nam oficjalnie Apple.