Asus oficjalnie potwierdza, kiedy na rynek wejdą pierwsze laptopy z Ryzen AI 300

Ryzen AI 300 to procesory mające na celu umożliwienie wykorzystania wszystkich możliwości dawnych przez sztuczną inteligencję. Jak do tej pory wiedzieliśmy tylko, że pojawią się w lipcu, ale nie było żadnej konkretnej daty. Teraz natomiast wszystko jest jasne. Asus będzie pierwszym producentem, w którego laptopach pojawi się ta jednostka.
Ryzen AI 300
Ryzen AI 300

Procesory AMD Ryzen AI 300 mają wiele do zaoferowania dzięki architekturze Zen 5, nowemu procesorowi graficznemu RDNA 3.5 i rdzeniom XDNA 2 NPU. Oczekuje się, że dzięki nim otrzymamy szereg praktycznych rozwiązań oraz nowe możliwości dawane przez potężną moc obliczeniową oraz możliwości zastosowania zaawansowanej SI.

Laptopy z Ryzen AI 300 pojawią się już niedługo

Asus oficjalnie potwierdza datę premiery laptopów AMD Ryzen AI 300 „Strix Point” – odbędzie się ona 15 lipca, gdy na rynek trafią jego urządzenia Zenbook S16 (UM5606), Vivobook S14 (M5406), ProArt P16 (H7606), TUF Gaming A14 (2024 FA4O1) i inne. Łącznie wprowadzi dziewięć modeli z nowym układem na pokładzie. 15 lipca pojawi się pierwsza partia, zaś kolejne będą wprowadzane stopniowo do 1 sierpnia.

Na polskiej oficjalnej stronie Asusa znajduje się już kilka modeli w przedsprzedaży, w tym Asus Zenbook S16 (UM5606) w cenie 8499 zł. Sugeruje to, że laptopy korzystające z Ryzen AI 300 do tanich zaliczać się nie będą. Ale biorąc pod uwagę, że pomyślane są przede wszystkim do zastosowań profesjonalnych, nie może to dziwić.

Zenbook S16 z Ryzen AI 300

Czytaj też: Tania karta z dobrymi parametrami? Asus ma dla Ciebie taki RTX

Asus stał się pierwszym producentem, który oficjalnie wprowadził do sprzedaży laptopy AMD Ryzen AI 300 i spodziewamy się, że inne firmy pójdą w jego ślady już w najbliższym czasie. Układy ogłoszone na tegorocznych targach Computex wkrótce zaczną podbijać rynek, a nam wypada zaczekać na ich praktyczne benchmarki. Wszystko sugeruje, że będziemy mieli do czynienia z solidnymi jednostkami obliczeniowymi.