Cyberpunk 2077 przedstawił helikoptery przyszłości, o których marzy Wojsko USA

Aktualne helikoptery wojskowe mają problem. Są wolne i tym samym podatne na ataki, ale Wojsko USA ma już pomysł na to, jak je ulepszyć, a sposób na to mogliście już podejrzeć w Cyberpunku 2077.
Cyberpunk 2077 przedstawił helikoptery przyszłości, o których marzy Wojsko USA

Helikoptery przyszłości w Cyberpunku 2077, to HSVTOL będące marzeniem Wojska USA

Pod koniec dodatku Widmo Wolności (spokojnie, obędzie się bez spojlerów) możecie obejrzeć start wyjątkowych maszyn, które przypominają helikoptery, ale jeśli przyjrzycie się im dokładnie, to zauważycie, że w miejscu ogona mają nie wirnik, a silnik odrzutowy. Wyglądają więc, jak połączenie helikopterów z samolotami odrzutowymi i choć brzmi to, jak szaleństwo, bo przecież do tej pory wojsko nie scaliło ze sobą tych dwóch światów, to w praktyce Wojsko USA aktualnie do tego dąży w ramach programu HSVTOL.

Czytaj też: DLC do najlepszej gry już tu jest. Gwarantuję wam, że warto w nie zagrać

Podczas gdy zaczerpnięte z helikoptera śmigło główne jest w stanie zapewnić takiej maszynie bezproblemowe lądowanie i startowanie w pionie, to dodatek silnik odrzutowego aktywowanego podczas lotu horyzontalnego jest już prostym przepisem na znaczne zwiększenie prędkości takiej maszyny. Innymi słowy, HSVTOL ma na celu stworzenie maszyny, która będzie uniezależniona od infrastruktury, jak helikoptery, a do tego w pewnym stopniu równie szybka, jak stałopłatowe samoloty odrzutowe, wymagające do startu długich pasów startowych.