Tajemnicza broń na wystawie. Rosjanie najwyraźniej skopiowali superbroń USA

Rosjanie skopiowali amerykańskie drony Switchblade, które wyniosły możliwości bojowe Wojska USA na zupełnie nowy poziom.
Tajemnicza broń na wystawie. Rosjanie najwyraźniej skopiowali superbroń USA

Rosjanie chcieli “własnego Switchblade”. Skopiowanie sprzętu USA spełniło ich marzenia

Aktualnie nie znamy szczegółów na temat rosyjskiej kopii Switchblade, ale pewne jest, że ten dron zalicza się do amunicji krążącej, a więc dronów kamikadze. Oznacza to tyle, że jest bardziej dronem latającym niż pociskiem, dzięki czemu znacznie odchodzi od tradycyjnego lotu prosto z punktu A do punktu B. Zamiast tego dron wzbija się w powietrze, dociera na obszar docelowy i choć może już mieć z góry obrany cel, to na miejscu pozwala operatorowi przyjrzeć się otoczeniu, aby zmienić cel, poczekać na najlepszy moment jego przeprowadzenia albo po prostu zrezygnować z ataku.

Czytaj też: USA ukrywały prawdę przez dekady. Jak wyglądał rekordowy pojedynek powietrzny?

Chociaż to już oficjalnie, że Rosja ma nowego drona kamikadze, tak jego możliwości i specyficzne cechy ciągle pozostają tajemnicą. Aktualnie nie znamy zarówno szczegółów, jak i nawet nazwy tego rosyjskiego drona. Równie tajemnicza jest też kwestia jego wejścia na służbę, bo w przeszłości Rosjanie wielokrotnie chwalili się czymś, czego finalnie nie wdrożyli do wojska albo w ogóle, albo na wystarczająco dużą skalę. Nie oznacza to jednak, że Rosja nie ma dostępu do dronów tego typu, bo przykładem takiego sprzętu jest bezzałogowiec o nazwie Łańcet-3.