Apple liczy na bardzo dużą sprzedaż iPhone’a 16. Zgadniesz, na jakim poziomie ją przewiduje?

Wycieki na temat serii iPhone’a 16 napływają wraz ze zbliżaniem się miesiąca premiery. Mówią nam między innymi o cieńszych pierścieniach MagSafe, pionowym module aparatu czy też dedykowanym przycisku do zdjęć. Ale pojawiła się kolejna, tym razem nie powiązana z samymi podzespołami czy parametrami, a oczekiwaniami producenta co do zainteresowania. I jak przewiduje je Apple?
Apple liczy na bardzo dużą sprzedaż iPhone’a 16. Zgadniesz, na jakim poziomie ją przewiduje?

Jak zawsze przed pojawieniem się nowej generacji iPhone’ów mamy do czynienia z szeregiem pogłosek, plotek oraz zwykłych spekulacji. Jednak nowa informacja pochodzi z zaufanego źródła – chińskiego serwisu CTEE. Podawane są tam nowości z chińskich “zagłębi technologicznych”, jak Shenzen. I dzięki temu wiemy, ile procesorów zostało zamówionych dla nowych smartfonów firmy z Cupertino.

Apple iPhone 16 rozejdzie się w dziesiątkach milionów

Według najnowszego raportu ze wspomnianego serwisu, Apple zamówił od 90 do 100 milionów procesorów dla iPhone’a 16. To o 10 milionów więcej niż dla ubiegłorocznej serii iPhone 15, gdzie zamówienie wynosiło pomiędzy 80 do 90 milionów chipów. Serwis twierdzi również, że mogą nastąpić pewne zmiany w strategii nazewnictwa procesorów producenta.

Wcześniej Apple wprowadził układ znany jako A17 Pro w dwóch modelach Pro (Pro i Pro Max) z linii iPhone 15. Tymczasem standardowe modele mają o rok starszy chip A16. Jednak w tym roku, jak wynika z raportu, Apple może zasilać wszystkie podstawowe modele iPhone’a 16 chipem nazwanym po prostu A18. Ma być to ulepszony A17 Pro, ale edycje iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max otrzymają nowy procesor. Zgodnie z przyjętym nazewnictwem będzie to A18 Pro. Plotki głoszą, że ma mieć zaawansowane funkcje Apple AI i większe możliwości graficzne.

Apple iPhone

Czytaj też: Apple M4 będzie można znaleźć w każdym komputerze Mac, jaki pojawi się w 2024 i 2025 roku

Jakkolwiek by nie było, na podstawie zamówienia możemy przyjąć, że Apple spodziewa się ponad 100 milionów sprzedanych modeli iPhone 16 (wszystkich). Oczywiście wszystko zależy od sprzedaży i zainteresowania, ale iPhone to iPhone i producent nigdy na te dwa aspekty nie narzekał.