Marines USA uczynili drona niewidzialnym. Z tym dodatkiem nic nie wykryje MQ-9 Reaper

Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych dostrzegł ogromny potencjał w dronach MQ-9 Reaper i teraz wniesie ich możliwości na nowy poziom, dzięki firmie General Atomics i kapsule RDESS/SOAR.
Marines USA uczynili drona niewidzialnym. Z tym dodatkiem nic nie wykryje MQ-9 Reaper

Drony MQ-9 Reaper staną się “niewidzialne”. Dzięki nowemu systemowi do walki elektronicznej będą niczym czarne dziury

MQ-9 Reaper to nie byle jaki dron i to nawet pomijając jego wiek, jako że pierwszy jego lot miał miejsce w 2001 roku. W ostatnich latach stał się współczesnym symbolem potęgi militarnej i przewagi technologicznej, choć od czasu jego powstania wiele zmieniło się na rynku bezzałogowców powietrznych. Może latać do 27 godzin i przenosić ponad 1700 kg użytecznego ładunku w postaci m.in. broni różnego rodzaju. Jest też historycznie pierwszym dronem typu hunter-killer, co oznacza, że może wykonywać zarówno misje rozpoznawcze, jak i uderzeniowe podczas tego samego lotu.

Czytaj też: Rosja wraca do zakazanego uzbrojenia. USA również nie widzą w nim problemu

Teraz Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych ogłosił modernizację swoich dronów MQ-9 Reaper, do czego wykorzysta nowy system wojny elektronicznej. Mowa o Reaper Defense Electronic Support System/Scalable Open Architecture Reconnaissance (RDESS/SOAR) z wykorzystaniem którego dron może nie będzie po prostu pochłaniał wszystkich sygnałów radarowych, jak kosmiczna otchłań, ale za to będzie je wykrywać, stosownie nimi manipulować i odbijać z powrotem do radaru wroga. W efekcie ma być nie do wykrycia.