Bloodborne bliżej PC. Emulator PS4 zaczyna uruchamiać gry 3D!

Czy kiedyś doczekamy się Bloodborne na PC? Na ten moment gracze pracują w pocie czoła, aby stało się to rzeczywistością. Emulator PS4 zaczyna coraz lepiej radzić sobie z grami i jest już w stanie uruchamiać gry 3D.
bloodborne
bloodborne

Emulator PS4 z ogromnymi postępami

Stworzenie emulatora gier z konsol to ogromne wyzwanie. Taki projekt zajmuje całe lata, nic się z tego nie ma, a do tego trzeba wytrwać z ekipą, która nie porzuci swojej pracy. Dziś wiele starszych gier z konsol działa bez problemu na PC – emulator PS3 jest niemalże gotowy, a prace nad emulatorem PS4 trwają. Jeszcze dwa lata temu mogliśmy cieszyć się z tego, że emulator wyświetlał na ekranie komputera jakiekolwiek informacje, a rok temu – działała już część gier 2D.

Czytaj też: Gracze Red Dead Online rozpoczęli polowanie

Teraz jednak nastąpił kolejny postęp, ponieważ udaje się (w bardzo niestabilnej firmie, ale jednak!) włączać niektóre gry 3D. Aktualnie najstabilniej działa jedna z gier One Piece.

Czytaj też: Zmiany w Xbox Game Pass. Microsoft usuwa część gier

Wiemy już też, że udało się włączyć Persona 5 oraz Resident Evil Origins Collection.

Nie nastawiajcie się jednak na szybką zabawę w Bloodborne. Przed twórcami jeszcze masa pracy i zanim włączymy na PC The Order 1886 czy Killzone Shadow Fall miną jeszcze całe lata.