Dla tej gry rząd USA musiał wydać zgodę. Microsoft osiągnął perfekcję

Zbliżamy się do premiery nowego Microsoft Flight Simulator (na 2024 rok), ale firma nie ma najwyraźniej zamiaru zostawiać starą wersję, która będzie rozwijana również po premierze kolejnej odsłony.
Dla tej gry rząd USA musiał wydać zgodę. Microsoft osiągnął perfekcję

Ta aktualizacja wymagała czterech lat współpracy z amerykańskim rządem

Cztery lata intensywnej współpracy z amerykańskim rządem. Tyle właśnie miało spędzić podlegające pod Microsoft studio Asobo nad nową aktualizacją (już dziewiątą) do gry Microsoft Flight Simulator. Mowa dokładnie o City Update 9, a więc zestawie nowości, który skupia się na odświeżeniu wyglądu terenów w pobliżu amerykańskich miast. Mowa o regionach na północy, co objęło m.in. Nowy Jork, Waszyngton czy Detroit, co idealnie wpisuje się w amerykańskie święto niepodległości, które ma miejsce 4 lipca.

Czytaj też: Marines USA uczynili drona niewidzialnym. Z tym dodatkiem nic nie wykryje MQ-9 Reaper

Do stworzenia tej aktualizacji wykorzystano sztuczną inteligencję, nowoczesne czujniki oraz kamery do fotogrametrii, ale proces sam w sobie nie był problematyczny. Wyzwaniem było “dogadanie się” z urzędnikami USA, aby móc zebrać nowe zdjęcia lotnicze oraz cyfrowe modele wysokościowe, bo w regionach, na których się skupiono, obowiązywały zwykle znaczne ograniczenia dla ruchu lotniczego.