YouTube aktualizuje swoje narzędzie do usuwania chronionych utworów. Ma to ułatwić życie twórcom treści

Jeśli twórca treści, którą zamieszcza następnie na YouTube, użył utworu chronionego prawem autorskim, musiał usunąć go materiału lub wyciszyć. Teraz nie trzeba będzie na nowo montować klipu – będzie można usunąć znajdujący się w im utworów w bardzo prosty sposób.
YouTube
YouTube

Do tej pory było tak, że jeśli w klipie wideo pojawił się utwór chroniony, twórca materiału wideo, w którym go użyto, nie mógł na nim zarabiać. Nowy mechanizm nie tylko pozwoli na łatwe wyeliminowanie tego problemu, ale również pozwoli na czerpanie korzyści z opublikowanych treści.

Pozytywne zmiany na YouTube

Funkcja usuwania utworu była wcześniej dostępna w wersji beta umożliwiającej wyciszenie muzyki chronionej prawem autorskim w filmach YouTube. Firma odkryła jednak, że działanie narzędzia nie jest wygodnym rozwiązaniem. Dlatego YouTube wprowadza w tym roku duże ulepszenia, dodając algorytm oparty na sztucznej inteligencji, który pozwala dokładniej identyfikować i usuwać treści chronione prawem autorskim w łatwy sposób.

Co zrobić, jeśli platforma poinformuje Cię, że wykryto chroniony utwór? Aby skorzystać z nowego narzędzia, kliknij „Wybierz działanie” podczas przeglądania szczegółów roszczenia na stronie podsumowania praw autorskich do filmu. Następnie możesz kliknąć „Usuń utwór”, aby wyświetlić dwie opcje: jedna usuwa dźwięk chroniony prawem autorskim ze wszystkich segmentów objętych roszczeniem, a druga wycisza dźwięk we wszystkich segmentach objętych roszczeniem.

Czytaj też: Mały bug na YouTube. Oglądasz live, ale pokazuje, że nie

Funkcja “Erase Song” zostanie udostępniona w nadchodzących tygodniach zarówno w wersji YouTube Studio na komputery, jak i na urządzenia mobilne. Może się zdarzyć, że narzędzie nie będzie działać zgodnie z oczekiwaniami, na przykład jeśli utwór będzie trudny do usunięcia. Twórcy mogą skorzystać z innych opcji, takich jak zastąpienie utworu lub wyciszenie wszystkich objętych roszczeniami segmentów, co jest szybszym działaniem.

Na stronie pomocy YouTube ostrzega, że ​​czas przetwarzania może się różnić po wprowadzeniu zmian. Chociaż możesz zamknąć okno przeglądarki podczas przetwarzania wideo, nie możesz wprowadzać w tym samym czasie innych zmian. Co więcej, Twoje zmiany mogą nie zostać zapisane, jeśli film ma ponad 100 000 wyświetleń, ale Twój kanał nie należy do programu partnerskiego YouTube.