Radio w YT Music działa podobnie, jak kanały na platformie. Można umieszczać tam dowolne treści, ale ponieważ to radio, są one zapętlone tak, że non-stop emitowane są playlisty. Jak będzie działać radio generowane przez SI? Dzięki doświadczeniom użytkowników, którzy już korzystali z tej funkcji, można to i owo powiedzieć.
Jak stworzyć własne radio na YouTube?
Jeśli chce się stworzyć własne radio ze wsparciem SI, wówczas po wyborze tej opcji pojawi się karta “Pytaj o muzykę, jaką lubisz”. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, ma kolor fioletowo-różowy i jest podobna do obecnie dostępnej karty “Utwórz radio: Twój tuner muzyczny”, która zyskała teraz na stałe miejsce w zakładce “Biblioteka > Nowy FAB”.
Kliknięcie karty „Pytaj o muzykę, jak chcesz” powoduje otwarcie interfejsu użytkownika opartego na czacie. Na dole znajduje się puste pole, w którym możesz wybrać opcję “Zapytaj o muzykę”. Ta strona uruchamia się jako pełnostronicowy interfejs użytkownika z plakietką “Eksperyment” w prawym górnym rogu. Użytkownicy mają możliwość wprowadzenia monitu głosowo lub za pomocą klawiatury urządzenia. W YouTube Music wyjaśniono, że “odpowiedzi generowane przez sztuczną inteligencję mają charakter eksperymentalny. Jakość i dokładność mogą się różnić. Nie wprowadzaj informacji poufnych ani osobistych dotyczących Ciebie ani innych osób”.
Czytaj też: YouTube aktualizuje swoje narzędzie do usuwania chronionych utworów. Ma to ułatwić życie twórcom treści
Można ustalić parametry tworzonego radia – dwuwierszowa karuzela sugerowanych podpowiedzi obejmuje chwytliwe refreny popowe, epickie ścieżki dźwiękowe, optymistyczne hymny popowe i scenę rockową. Jest też opcja “Zaskocz mnie!” – monit, który prawdopodobnie automatycznie gneruje stację radiową. Lista pierwszych utworów zawiera przyciski odtwarzania/wstrzymywania, zapisywania w bibliotece i rozszerzone menu.
Póki co mamy do czynienia z eksperymentem, jeśli jednak zyska on uznanie, zostanie udostępniony szerszeu gronu użytkowników.