Apex Legends zmienia zasady działania swoich przepustek bojowych

Apex Legend wprowadziło znaczące zmiany do przepustek bojowych. Zmieni się sporo i początkowo w temacie można się zagubić. Pierwsze reakcje gracze nie są zbyt pozytywne. Co konkretnie się zmieni?
apex legends
apex legends

Nowe przepustki bojowe Apex Legends

Apex Legends wprowadza zmiany w przepustce bojowej od sezonu 22, dzieląc ją na podziały sezonowe zamiast jednego całego sezonu. W rezultacie, gracze będą mogli zdobyć przepustkę bojową premium podczas pierwszych dwóch tygodni sezonu. Liczba poziomów niezbędnych do zdobycia ostatnich przedmiotów kosmetycznych została obniżona do 60.

Czytaj też: Gran Turismo 7 otrzyma tor, z którym nie każdy samochód sobie poradzi

Wersja darmowa przepustki bojowej została zaktualizowana, oferując 200 monet Apex, 7 pakietów Apex, pełny epicki zestaw i inne nagrody w każdym podziale. Zwiększono liczbę pakietów Apex do 14 w sezonie oraz podwojono liczbę monet Apex. Wersja premium oferuje teraz 2400 metali rzemieślniczych, 1300 monet Apex, 10 egzotycznych fragmentów oraz różnorodne pakiety Apex. Nagrody kosmetyczne zostały dostosowane, aby zawierać mniej rzadkich przedmiotów, a więcej reaktywnych i legendarnych skórek broni oraz legend.

Wprowadzono nową ofertę premium+ za 99.00 zł PLN, która zawiera dodatkowe 10 poziomów, 2 legendarne warianty skórek premium+ dostępne na wyłączność przez rok, 10 egzotycznych fragmentów oraz dostęp do wszystkich legend na czas trwania przepustki bojowej. Jest ona tańsza o około 29% w porównaniu z poprzednim Zestawem przepustki bojowej premium, który kosztował 2800 monet Apex.

Czytaj też: Aktualizacja Diablo 4 ze zmianami rozgrywki

Każda przepustka bojowa premium kosztuje teraz 50.00 zł PLN, zamiast wcześniejszych 950 monet Apex. Gracze, którzy zalogują się w ciągu pierwszych dwóch tygodni sezonu 22 i ukończą zestaw wyzwań, otrzymają przepustkę bojową premium pierwszego podziału za darmo.

Graczom zmiany się nie spodobały. Fani gry zwracają uwagę, że za walutę zarobioną w jednej przepustce sezonowej, nie będzie można już kupić nowej przepustki sezonowej (tak jak w np. Fortnite, gdzie wystarczy raz zapłacić, a regularnie grając zdobędziemy nowy karnet na kolejny sezon bez większych problemów). EA na razie nie zamierz się wycofać się ze swoich planów.