Komputer zaklęty w klawiaturze. Tego jeszcze nie widziałeś

Czasem posiadanie pełnowymiarowego komputera to istny luksus, na który nie mogą sobie pozwolić osoby w ciągłym biegu lub z małą ilością miejsca w miejscu zamieszkania. Odpowiedź? Komputer pokroju najnowszego dzieła Ling-Long.
Komputer zaklęty w klawiaturze. Tego jeszcze nie widziałeś

Ling-Long ukrył pełnoprawny komputer w składanej klawiaturze

Chiński producent komputerów Ling-Long zaprezentował właśnie światu genialny nowy projekt, który łączy w pełni funkcjonalny komputer AMD Ryzen 7 8840U w składanej klawiaturze. To innowacyjne urządzenie łączy przenośność mini-komputera z przyjaznym dla użytkownika designem klawiatury laptopa. W przeciwieństwie do tradycyjnych mini-komputerów, które wymagają oddzielnego źródła zasilania oraz laptopów, które mają wbudowany wyświetlacz, ta składana klawiatura-PC pozwala użytkownikom podłączyć ją do dowolnego wyświetlacza i myszy, zapewniając elastyczne i wysoce przenośne rozwiązanie komputerowe. Mowa bowiem o sprzęcie, który mieści się w kieszeni spodni.

Czytaj też: YouTube aktualizuje swoje narzędzie do usuwania chronionych utworów. Ma to ułatwić życie twórcom treści

Rynek mini i przenośnych komputerów przeszedł znaczącą ewolucję, a składana klawiatura-PC od Ling-Long stanowi wyraźny krok w kierunku unikalnych i praktycznych projektów. To urządzenie jest wyposażone w potężny procesor AMD Ryzen 7 8840U, czyli APU, które oferuje 8 rdzeni, 16 wątków oraz procesor graficzny Radeon 780M, zapewniający wysoką wydajność mimo kompaktowej formy. Składana konstrukcja w formie jednoczęściowej dzieli się z kolei na dwie komory: jedną na główne komponenty PC z aktywnym chłodzeniem i drugą na akumulator. Aktualnie sprzęt ten jest dostępny w konfiguracjach 16GB/512GB i 32GB/1TB, obiecuje do 10 godzin działania przy mniej wymagających czynnościach i do 4 godzin przy poważniejszych zadaniach. Cena? Odpowiednio około 2550 i 3100 zł.