Przez ostatni tydzień testowałem urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet Ink Advantage 2060. W tym czasie jako reżyser tego swoistego spektaklu obsadzałem testową drukarkę w różnych ciekawych rolach (pełną listę wraz z odnośnikami znajdziecie na dole). Wymęczyłem to urządzenie na różne sposoby, oto co z tego wyszło:
Wnioski
Drukarka jest bardzo cicha, szybko się uruchamia, a funkcja oszczędzania energii (stan wstrzymania, gdy nie ma żadnej aktywności) pozwoli zaoszczędzić dodatkowe złotówki. Urządzenie również szybko drukuje (w zależności od ustawień) nawet do 20 stron na minutę przy opcji “Draft”. Przez cały okres testów HP Deskjet Ink Advantage 2060 zachowywał się bardzo dobrze, nie sprawiał żadnych kłopotów, podobnie z samymi wydrukami. Oryginalne wkłady, które dostałem do przetestowania cechuje wysoka jakość wykonania (użyty tusz i materiały – tworzywa itp.). Na wydrukach nie było żadnych nietypowych zniekształceń, tusz szybko zasychał, nie rozlewał się. Kolory były żywe, krawędzie ostre, nie było też problemu z przejściami tonalnymi między barwami – słowem brak zastrzeżeń.
Do wad można zaliczyć brak możliwości drukowania bez marginesów (w przypadku fotografii to duże utrudnienie), zbyt skąpe ustawienia kserowania (albo ich brak, ponieważ wybrać możemy tylko kserowanie czarno-białe lub kolorowe – nic więcej), bardzo wolne drukowanie fotografii przy ustawieniu wysokiej jakości wydruku. Nowi użytkownicy mogą mieć problem z instalacją wkładów drukujących (niezbyt wygodne podejście do “karetki” na wkłady, mało miejsca).
Uwagi
Cena samego urządzenia jest bardzo atrakcyjna (około 250 zł), ale co z ogólnymi kosztami eksploatacji? Tu największe znaczenie mają wkłady drukujące (ich cena i wydajność). Cena zestawu (wkład czarny + trójkolorowy) waha się w granicach 60-70 zł. Nie jest ona wygórowana, jeszcze niedawno więcej kosztowały zamienniki (nieoryginalne, refabrykowane wkłady), a nawet zestawy napełniaczy. Wydajność czarnego wkładu to ok. 480 stron, trójkolorowego ok. 200. Zatem koszt wydruku kształtuje się w granicach 12 groszy za stronę (czarny) i 24 grosze (kolorowy). To naprawdę niewiele, a przypominam, że to oryginalne wkłady…
Ustawienia drukarki pozwalają na stosowanie różnych opcji wydruku (od Draft po Hi-Res Photo), warto z nich korzystać dla różnych typów dokumentów/grafik, zaoszczędzimy w ten sposób sporo czasu i pieniędzy.
Zaoszczędzić możemy również na papierze (pisałem o tym we wcześniejszych testach), to zależy od naszych potrzeb, np. stosowanie zwykłego papieru komputerowego o wyższej gramaturze (100 g/m2 i wyższej) jest tańsze od matowego papieru fotograficznego, a efekt będzie podobny. Na zwykłym papierze wydrukujemy także znacznie szybciej.
Na koniec
Urządzenie jest stosunkowo proste w obsłudze (poza drobnostkami), tanie, nie zajmuje dużo miejsca. Koszt kompletu oryginalnych wkładów drukujących nie jest wysoki, drukuje sprawnie, nie zacina się i nie hałasuje zbytnio. Wszystko to sprawia, że do domu czy biura jest to drukarka godna polecenia.
Ocena: 8/10
Galeria
[nggallery id=23]
[wazne color=”grey” title=”Pełna lista testów”]
Wprowadzenie: HP Deskjet Ink Advantage 2060 (CQ750A) – wprowadzenie
Ulotki: HP Deskjet Ink Advantage 2060 – ulotki
Fotografia: HP Deskjet Ink Advantage 2060 – fotografia
Wnętrza: HP Deskjet Ink Advantage 2060 – wnętrza
Skany: HP Deskjet Ink Advantage 2060 – skany
Rozliczenia: HP Deskjet Ink Advantage 2060 – rozliczenia
Projekty: Deskjet Ink Advantage 2060 – prezentacje
Instalacje: HP Deskjet Ink Advantage 2060 – instalacje
Aranżacje: HP Deskjet Ink Advantage 2060 – aranżacje
[/wazne]