Brand24, Ciufcia.pl, PizzaPortal, DuckieDeck… Kilkadziesiąt startupów działa charytatywnie!

Wystartował projekt startups4charity – już kilkadziesiąt startupów i kilkunastu partnerów medialnych przyłączyło się, by charytatywnie wesprzeć organizację NGO.
Brand24, Ciufcia.pl, PizzaPortal, DuckieDeck… Kilkadziesiąt  startupów działa charytatywnie!

Startups4charity powstał z myślą o darmowym udostępnieniu organizacjom non-profit usług świadczonych przez startupy. Na stronie projektu fundacje i stowarzyszenia same wybierają usługi, których potrzebują – audiobooki, gry dla dzieci, usługi fakturowe, różnego rodzaju porady etc. Swoją pomoc zadeklarowały już takie firmy jak inPost, Delivery Hero (pizzaportal.pl), Audioteka, Turbo Tłumaczenia, inFakt, Brand24 czy Ciufcia.pl. Partnerem prawnym została jedna z najlepszych kancelarii prawnych – Wierzbowski Eversheds, która nieodpłatnie zajmie się kwestiami prawnymi projektu.

– Codziennie odzywają się do nas kolejne startupy. Duży odzew, z jakim się zetknęliśmy świadczy o tym, że nasz cel został osiągnięty: chcieliśmy zmobilizować środowisko startupowe do działania charytatywnego, a to się udało – mówi Maciej Zieliński, twórca projektu.

Projekt został zrealizowany przy nieodpłatnej pomocy firm: IMTlab, Can Expect oraz Zenbox.

Startups4charity wystartowało na początku września, a kilkadziesiąt organizacji non-profit już zgłosiło chęć współpracy ze startupami zaangażowanymi w projekt.