Składany elektryczny rower z ogromnym zasięgiem. Wildeaway pokazał FW11

Chińska firma Wildeway pokazała światu nowy składany elektryczny rower FW11, który zachwyca przede wszystkim swoim imponującym układem napędowym z akumulatorem o niebywałym zasięgu.
Składany elektryczny rower Wildeaway FW11
Składany elektryczny rower Wildeaway FW11

Oszczędne zarządzanie energią pozwoli przejechać na FW11 ponad 160 kilometrów po jednym ładowaniu

Wildeway FW11 to składany rower elektryczny zaprojektowany z myślą o przygodach w terenie. Zawdzięcza to swoim grubym, bo 4-calowym oponom o skromnej średnicy rzędu 20-cali i silnikowi o mocy nominalnej na poziomie 750 watów i szczytowej sięgającej 1000 watów przy 80-Nm momencie obrotowym. Producent zapewnia, że takie połączenie w e-bike umożliwia pokonywanie trudniejszego terenu, gwarantując ciągle wysokie bezpieczeństwo i wysoki komfort jazdy, którego mają poprawiać nie tylko grube terenowe opony, ale też skromny 80-mm widelec na przodzie.

Czytaj też: Quadkopter w wodzie niczym błąd w symulacji. Dron TJ-FlyingFish jest na wskroś wyjątkowy

Jak na składany utylitarny e-bike przystało, FW11 doczekał się składanej w pół ramy z aluminium oraz bagażnika na tyle, ale najważniejszym jego elementem jest zdecydowanie 48-voltowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 1536 Wh i wadze aż 8,85 kg. Ten gwarantuje do 160 km zasięgu na jednym ładowaniu po maksymalnie 10-godzinnym procesie ładowania do pełna lub maksymalnie 105 km przy jeździe z wykorzystaniem wyłącznie mocy silnika, dzięki dźwigni przepustnicy pod kciukiem.

Czytaj też: Nasze dane w sieci są ważniejsze niż myślicie. Naukowcy sprawdzili skalę problemu

Wildeway FW11 ma radzić sobie z obciążeniem do 150 kg i zajmować 105 x 67 x 57 cm po złożeniu, ale sam waży sporo, bo aż 35 kg. Osprzęt uzupełnia oświetlenie, podpórka, 7-biegowa przerzutka tylna, kolorowy wyświetlacz LCD, hydrauliczne hamulce tarczowe, a cena tego e-bike sięga 1399 dolarów.