Twój rower jest lamerski. Teraz na czasie są e-bike z ChatGPT w formie pomocniczego pilota

Wygląda na to, że ChatGPT trafi wszędzie – nawet do e-bike. Tak przynajmniej sugeruje firma Urtopia, która podczas czerwcowych targów Eurobike zaprezentowała wyjątkowy dodatek do swojego elektrycznego roweru – pomocnika w formie ChataGPT.
Twój rower jest lamerski. Teraz na czasie są e-bike z ChatGPT w formie pomocniczego pilota

Elektryczny rower z asystentem ChatGPT. Oto jak Utropia chce zmienić rynek e-bike

Urtopia jest znana na rynku od 2021 roku i popularnej kampanii na Indiegogo, która to objęła e-bike z ramą włókna węglowego, który wręcz zachwycał swoim zaawansowaniem technologicznym. Wszystko dzięki parze mikrofonów z redukcją wiatru w wyświetlaczu LCD zintegrowanym z kierownicą, dzięki któremu rowerzyści mogli dosłownie rozmawiać z e-bike podczas jazdy. Tyle tylko, że interakcje głosowe były ograniczone do zmieniania poziomów wspomagania, aktywacji kierunkowskazów, regulacji głośnika czy zabezpieczania e-bike, ale z ChatemGPT nabrały zupełnie nowego charakteru.

Czytaj też: Oto idealny rower elektryczny, kiedy bezpieczeństwo i prostota to dla was podstawa

System sterowania Urtopia jest w pełni samodzielnie opracowany i zintegrowany. Jako pierwszy ebike z funkcją rozpoznawania głosu, Urtopia [a tym samym rowerzysta] może wchodzić w interakcje z ChatGPT dzięki zaawansowanej technologii rozpoznawania głosu, zapewniając prawdziwie inteligentny i responsywny rower […], który wyróżnia się na tle innych – czytamy w ogłoszeniu.

Czytaj też: Oto Bumper Pedals, czyli potencjalnie najlepsze platformy pedałów rowerowych

Aktualnie jednak ChatGPT w rowerze elektrycznym jest daleki od dostępności, bo firma pokazała tylko możliwość wprowadzenia go do swoich e-bike. Pewne jest jednak, że jeśli Utropia posunie projekt dalej i zaoferuje użytkownikom taką funkcjonalność, to elektryczne rowery pokroju Carbon One i Chord staną się znacznie bardziej zaawansowane, jako dzieła wyposażone w nawigację GPS i łączność mobilną. Zastosowania? Sugerowanie ciekawych tras i lokalizacji na bieżąco czy opisywanie mijanych lokacji, dzięki głośnikowi, ale mam dziwne wrażenie, że taka funkcja w e-bike to jeszcze odległa przyszłość.

PS – po więcej materiałów najwyższej jakości zapraszamy na Focus Technologie. Subskrybuj nasz nowy kanał na YouTubie!