Szukacie elektrycznej deski? Deskorolkowy świat podbija właśnie wyjątkowy model

Czy elektryczna deskorolka Traqpod 3 będzie nowym hitem na rynku? W tej chwili jeszcze się na to nie zapowiada, ale są szanse, że ten model przynajmniej doczeka się odpowiednio wysokich wpłat, aby trafić w ręce aktualnie niespełna 30 chętnych.
Szukacie elektrycznej deski? Deskorolkowy świat podbija właśnie wyjątkowy model

Traqpod 3, czyli nowoczesna elektryczna deskorolka

Traqpod się rozwija. Ledwie trzy lata temu na rynek trafiła pierwsza wersja tego specjalnego longboarda, a dziś zmierza na niego już ta trzecia, która jest pierwszą wersją oferującą jedno- lub dwusilnikowe wspomaganie elektryczne. Aktualnie Traqpod 3 jest dostępny wyłącznie na Kickstarterze, gdzie można “zarezerwować go” z nadzieją, że hiszpańska firma La Revolta zarówno zdobędzie odpowiednio dużo pieniędzy na realizację projektu, jak i że zrealizuje go już z konkretną kwotą.

Czytaj też: Elektrownie słoneczne na orbicie. Japonia ogłosiła swój wielki plan

Deskorolka Traqpod 3 Electric jest wyposażona w sprężynowe wózki, które rozkładają się spod przedniego i tylnego końca polipropylenowego pokładu i stosunkowo reagują na jego ruch, skłaniając się w lewo lub prawo, niczym amortyzatory. Innymi słowy, zapewnia to znacznie większą kontrolę nad deską, którą może napędzać 450-watowy bezszczotkowy silnik w jednym lub dwa silniki w obu tylnych kołach. Ich zasilaniem zajmuje się 187,2-Wh akumulator litowo jonowy o zasięgu około 18 km po 2-godzinnym ładowaniu, co wspomaga system hamowania rekuperacyjnego.

Czytaj też: Oto idealny rower elektryczny, kiedy bezpieczeństwo i prostota to dla was podstawa

Zarządzanie systemem odbywa się za pośrednictwem kontrolera Bluetooth, dzięki któremu rowerzyści mogą przełączać się między trzema ustawieniami biegów i prędkości. Sama deska jest nieco “mądra” dzięki swoim światłom LED z przodu i z tyłu oraz wskaźnikami aktualnego trybu, oraz poziomu naładowania. Waży z kolei 8 lub 9 kg zależnie od wyboru silników i radzi sobie z użytkownikami o wadze do 90 kg. Cena? 449 euro za wersję z jednym silnikiem i 649 euro za wersję z dwoma.

PS – po więcej materiałów najwyższej jakości zapraszamy na Focus Technologie. Subskrybuj nasz nowy kanał na YouTubie!