Ten elektryczny rower przypomina, że zima nie musi oznaczać końca dla miłośników jednośladów

Zbliża się sezon zimowy, a kanadyjski producent rowerów Rocky Mountain nie ma zamiaru z tego nie skorzystać, co widać po Blizzard Powerplay, czyli rowerze górskim z grubymi oponami, który jest specjalnie zaprojektowany do zimowych przejażdżek.
Ten elektryczny rower przypomina, że zima nie musi oznaczać końca dla miłośników jednośladów

Elektryczny rower Blizzard Powerplay to pojazd, który powstał po to, aby dominować zimę

Blizzard Powerplay to zmotoryzowana adaptacja klasycznego roweru górskiego Blizzard od Rocky Mountain. Oba mają solidną ramę z aluminium o geometrii specyficznej dla ścieżki i wytrzymały widelec z włókna węglowego, a nawet łącznie 15 punktów montażowych, aby ułatwiać transportowanie niezbędnych akcesoriów do zimowych wypraw. Jednak tą prawdziwie wyróżniającą cechą tego eMTB jest integracja w nim innowacyjnego środkowego napędu Dyname 4.0 od Rocky Mountain.

Czytaj też: To pierwszy taki pojazd elektryczny na świecie. Łączy nowe technologie z tradycją

Ten silnik między korbami jest w stanie generować 700 watów mocy szczytowej i moment obrotowy rzędu 108 Nm, co zwiększa moc pedałowania do 350 procent. Źródłem energii Powerplay jest wyjmowany akumulator Li-ion o pojemności 720 Wh. Dla tych, którzy szukają przedłużonego zasięgu, firma oferuje również dodatkowy akumulator o pojemności 314 Wh, ale w obu przypadkach kwestia zasięgu pozostaje nieznana i nic dziwnego, bo będzie zapewne różnić się bardzo od warunków atmosferycznych i tras.

Czytaj też: Honda pokazała, jak robi się autonomiczne pojazdy robocze. Jej AWV może wiele zmienić

O wysoką przyczepność na śnieg dbają 27,5-calowe obręcze WTB w połączeniu z 4,5-calowymi grubymi oponami VeeTire Snow Avalanche. Opony mogą zostać opcjonalnie wyposażone w kolce do zwiększenia przyczepności. Różnice w dwóch dostępnych modelach sprowadzają się do komponentów, bo podczas gdy droższy (6259 dolarów) A50 używa potężnych czterotłoczkowych hydraulicznych hamulców Sram G2 i 10-biegowy zestaw od firmy SRAM, wersja A30 za 5249 dolarów korzysta z dwutłoczkowych hamulców oraz przerzutek MicroShift. Premiera tych obu e-bike ma mieć miejsce “wkrótce”.