Nadchodzi era wydajnych integr. Znamy możliwości Intel Core Ultra 7 155H

AMD już to zrobiło, więc nadszedł najwyższy czas na to, aby Intel zaczął robić znaczące postępy w dziedzinie zintegrowanych procesorów graficznych w procesorach centralnych(iGPU), czyli integr. Wygląda na to, że właśnie się tego doczekaliśmy.
Nadchodzi era wydajnych integr. Znamy możliwości Intel Core Ultra 7 155H

Procesor Intel Core Ultra 7 155H przetestowany

Intel robi znaczące postępy w dziedzinie integr, co potwierdzają mobilne procesory Meteor Lake, które odeszły od tradycyjnego brandingu Core i na rzecz Core Ultra. Ostatnie przecieki dotyczące procesora Core Ultra 7 155H wywołały zainteresowanie szczególnie ze względu na jego zintegrowany procesor graficzny Arc z 8 rdzeniami Xe. Nie bez powodu, bo doczekał się on testu w nowym ASUS Zenbook 14.

Czytaj też: Nowe procesory Intela po prostu warto rozbebeszyć

Testowany układ miał 16 rdzeni, 22 wątki, taktowanie do 4,8 GHz, 32 GB pamięci dynamicznej i… właśnie wspomniane iGPU, które w teście OpenCL uzyskało 33948 punktów w Geekbench 6. Oznacza to, że w tego typu testach syntetycznych iGPU od Intela jest wydajniejsze od układu Radeon 780M, który znajduje się w APU Ryzen 9 7940HS i Ryzen 9 7940U, a na dodatek blisko dedykowanej karty graficznej Arc A380 z 37105 punktami na koncie. Innymi słowy, sens komputerów bez kart graficznych może w następnych latach znacznie wzrosnąć.