Porywająca i ostra akcja Stellar Blade

Stellar Blade zagramy o wiele szybciej, niż wielu myślało! Co zaoferuje ta produkcja, którą kilka lat temu znaliśmy tylko za sprawą wdzięków głównej bohaterki?
stellar blade
stellar blade

Stellar Blade może być wielkim hitem

Nie ma co ukrywać. Stellar Blade, tak samo jako Nier Automata, początkowo kupiło graczy modelem głównej bohaterki. Oczywiście jej kształty wywołały wiele internetowych wojenek na temat azjatyckiej fantazji, a deweloperzy sami je podsycali, dowodząc, że postać może tak wyglądać, ponieważ oparli jej wygląd o modelkę Shin Jae-eun.

Jest wiele gier, które zwracają na siebie uwagę za pomocą wyglądu bohaterów, ale całe uwielbienie runie, jeśli sama zabawa w tytule nie będzie na odpowiednim poziomie. Twórcy w końcu podzielili się wieloma informacjami na temat produkcji. Co wiemy? Tytuł ma przypominać takie gry jak Nier Automata, Devil May Cry 5, Star Wars Jedi czy Sekiro. Sam patrząc na gameplay widzę jednak Final Fantasty VII Remake.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 ponownie ulepszony. Twórcy wyjawili najnowsze zmiany

Gracze mają wziąć udział w porażająco szybkiej walce, wycinając sobie drogę przez ziemskie pozostałości. Stawimy czoła epickim bossom – starcia z nimi mają być w równym stopniu wyzwaniem dla umysłu i refleksu. Przyjdzie nam wykonywać pełne gracji, lecz brutalne kombinacje ataków i odblokowywać nowe ruchy w miarę postępów.

Czytaj też: Liczby nie kłamią. Użytkownicy Game Passa pokochali tę grę

Koreański deweloper Shift up zapowiada porywającą narrację wypełniona dojrzałymi wątkami, tajemnicą i szokującymi odkryciami.

Przyszłość ludzkości balansuje na krawędzi ostrza. Spustoszona przez dziwne i potężne stworzenia Ziemia została porzucona. Resztki zdziesiątkowanej rasy ludzkiej uciekły do Kolonii w przestrzeni kosmicznej. Po podróży z Kolonii spadochroniarka Eve przybywa na opustoszałe szczątki naszej planety z jasno określoną misją: uratować ludzkość, wyrywając Ziemię spod panowania NA:tive – złośliwej siły, która ją spustoszyła. Jednak gdy podczas badania ruin ludzkiej cywilizacji Eve raz po raz mierzy się z NA:tive, próbując rozwikłać zagadki przeszłości, uświadamia sobie, że jej misja wcale nie jest taka prosta. W rzeczywistości prawie nic nie jest tym, czym się wydaje…

Stellar Blade zadebiutuje 26 kwietnia 2024 roku, tylko na PlayStation 5. W sprzedaży będzie również dostępne wydanie pudełkowe produkcji.