Koniec Suicide Squad. Kiedy wyłączą serwery?

Śmiała teza? Jak na razie wszystko wskazuje na to, że Suicide Squad Kill the Justice League jest porażką finansową. Dlaczego nie ma już nadziei dla tego tytułu?
suicide squad kill the justice league
suicide squad kill the justice league

Śmierć Suicide Squad

Niektórzy powiedzą, że wygaduję głupoty wyssane z palca. Wystarczy jednak śledzić branżę gier od wielu lat, aby już teraz wiedzieć, jak skończy Suicide Squad Kill the Justice League. Tytuł najzwyczajniej w świecie, mało komu się podoba. Twórcy starali się zrobić wiele, aby przyciągnąć graczy do swojej produkcji, ale niewielu dało się przekonać. Co z tego, że gra ma na Steam bardzo pozytywne opinie, jeśli peak jednocześnie grających graczy w tej sieciowej produkcji to ponad 13 tysięcy osób? Dla gry o takim budżecie, z usługowym modelem finansowym to kompletna porażka. Dla porównania – Marvel’s Avengers, podobna produkcja, której serwery już nie działają, osiągnęła peak jednocześnie grających na poziomie ponad 30 tysięcy osób. Jednoosobowe Batman Arkham Knight, ubóstwiane przez fanów, niewymagające dla wydawcy opłacania serwerów, przyciągnęło ponad 27 tysięcy jednocześnie grających.

Czytaj też: Tak będzie wyglądał Ognisty Jaszczur z Gothica. Jego syczenia bałeś się za dzieciaka

Średnia krytyków na poziomie 62 na Metacritic oraz pełno pozytywnych komentarzy wystawionych przez największych fanów, którzy wprost piszą na Steam, że Suicide Squad jest absurdalnie drogie i kupić je się powinno za połowę ceny… przyznacie, że biorąc pod uwagę kilka liczb i wczytując się w recenzje, deweloperzy nie mają co świętować i jest wielce prawdopodobne, iż niedługo usłyszymy o kolejnych zwolnieniach po nieudanej premierze.

Wydawca wciąż jednak stara się kusić się graczy. Poza efektownymi zwiastunami, na który gracze są już odporni, bo wiedzą, że rozgrywka to looter-shooter z masą wrogów i tragicznym interfejsem zasłaniającym większość ekranu, ogłoszono serię komiksów.

Aby dowiedzieć się, jak Amanda Waller zwerbowała członków Legionu Samobójców na tę niebezpieczną misję, poznaj Suicide Squad: Kill Arkham Asylum – oficjalną serię komiksów, która opowiada historię poprzedzającą wydarzenia z gry. Komiksy można zamówić już teraz w przedsprzedaży, a 6 lutego 2024 r. będą dostępne w wybranych sklepach z komiksami i internetowych punktach sprzedaży. Każdy papierowy egzemplarz pięcioodcinkowej serii wydawanej co miesiąc zawiera darmowy klucz, którzy można wykorzystać w grze, aby odebrać przedmiot.

Czytaj też: PlayStation rozwiąże mój największy problem ze SteamDeck

Tutaj darmowa, sezonowa zawartość gry nie pomoże. Nikt takiej gry nie chciał, a twórcy sknocili nawet wygląd Jokera, który lepiej wygląda w Fortnite.

No i porównajmy oprawę graficzną Suicide Squad Kill the Justice League z poprzednią grą studia.