OnePlus 13 może przynieść spore zmiany w konstrukcji

Choć od premiery OnePlus 12 minęły ledwo trzy miesiące, to już zaczynają pojawiać się doniesienia dotyczące jego następcy. Pierwsze wzmianki wskazują, że producent może zdecydować się na odświeżenie projektu OnePlus 13.
OnePlus 12

OnePlus 12

Koniec okrągłej wyspy aparatów? Jak będzie wyglądał OnePlus 13?

OnePlus 10 przyniósł ze sobą sporą zmianę w wyglądzie flagowców producenta, stawiając na kwadratową wyspę z symetrycznie ułożonymi sensorami i najbardziej charakterystycznym elementem – bocznym fragmentem wyspy zachodzącym na ramkę urządzenia. Choć następca dostał już okrągły moduł, ta cecha konstrukcji nie uległa zmianie, tak samo zresztą jak w OnePlus 12. Wygląda jednak na to, że na tym koniec i kolejna generacja przyniesie nam już coś innego.

Czytaj też: Xiaomi Mix Fold 4 nadchodzi. Czy tym razem doczekamy się globalnej premiery?

Zgodnie z doniesieniami wielu producentów smartfonów rozpoczęło już testowanie modeli wyposażonych w Snapdragona 8 Gen 4. Nowy procesor od Qualcomma ma zadebiutować co prawda dopiero w IV kwartale roku, ale jak wiadomo, testy dokonywane są znacznie szybciej, by mieć czas na dopracowanie urządzeń na przyszłe prezentacje. OnePlus nie jest wyjątkiem i intensywnie pracuje nad OnePlus 13 i to nie tylko w kwestii jego specyfikacji.

OnePlus 12

Według raportu przedstawionego przez znanego leakera Digital Chat Station, w testowanym przez chińską firmę prototypie nie tylko brakuje okrągłej wyspy aparatów, ale też wspomnianego wcześniej elementu ze stali nierdzewnej, który do tej pory kojarzył nam się z flagowcami OnePlusa. Co prawda wciąż może chodzić o prototyp, który po prostu stanowi jedną z koncepcji, ale to i tak interesująca wiadomość i tak naprawdę wcale nie zaskakująca.

Czytaj też: Huawei szykuje nowego składaka z klapką. Pojawi się szybciej niż mogliśmy się spodziewać

Do tej pory jedynie Apple i Samsung tak mocno ujednolicili swoje smartfony, że każda kolejna generacja wygląda z grubsza tak samo. W przypadku tych gigantów zmiany są obecnie raczej niewielkie i nie ma co spodziewać się jakichś projektowych rewolucji w najbliższym czasie. Pozostałe firmy wolą jednak eksperymentować z wyglądem i co jakiś czas wprowadzają drastyczne zmiany w projekcie. OnePlus 13 może więc pokazać nam coś nowego, o ile te doniesienia są prawdziwe.