Każdy szanujący się gracz Farming Simulator będzie oglądał te zawody

Są takie sytuacje, gdzie popularność danych gier kompletnie zaskakuje graczy. Niektóre firmy potrafią chwalić się liczbami, które dla mniej znanych produkcji są codziennością. Farming Simulator również co chwilę zaskakuje.
farming simulator
farming simulator

Zawody Farming Simulator

Jakiś czas temu polskie Far From Home pochwaliło się 150 tysiącami sprzedanych kopii gry. Szczerze? Myślałem, że sprzedało się ich o wiele więcej, ponieważ nie jest to jakiś spektakularny wynik. Oczywiście, to ogrom pieniędzy, który pozwoli deweloperom funkcjonować kilka lat, ale wciąż pokazuje to, że nie znając wielu danych sprzedażowych, łatwo jest wmówić ogromny sukces, który zaskoczy graczy.

Skoro o zaskakujących sprawach dla graczy mowa… Farming Simulator ponownie szokuje. Nie dość, że ten tytuł ma już nawet swoje czasopismo, wydawane również w Polsce, to teraz jeszcze przypomniano nam, że przecież istnieją oficjalne turnieje dla tej produkcji!

GIANTS Software ogłosiło, że kolejne turnieje w ramach 5. sezonu Farming Simulator League (FSL) w grze Farming Simulator 22 odbędą się w ten weekend 10 i 11 lutego i będą transmitowane na żywo na oficjalnych kanałach GIANTS od 10 rano. Uczestniczące drużyny będą starały się pokonać swoich przeciwników, aby wspiąć się w rankingu ligowym i zgarnąć swoją część z puli nagród o łącznej wartości 200 000 euro.

Czytaj też: Ubisoft wyda grę, która nie ma sensu

Kolejny, kwietniowy turniej nr 7 zostanie rozegrany stacjonarnie, tym samym GIANTS potwierdza, że pojawi się na targach CAGGTUS w Lipsku w Niemczech, aby zorganizować kolejne wydarzenie Farming Simulator League na 390 metrach kwadratowych na hali wystawowej. Oznacza to, że zanim drużyny wejdą do swoich wirtualnych ciągników, pras i kombajnów, spotkają się ze swoimi przeciwnikami twarzą w twarz na scenie.

Odwiedzający targi w dniach od 5 do 7 kwietnia będą mogli zagrać w Farming Simulator 22, mobilną wersję Farming Simulator 23, a także w obecnie opracowywany Farming Simulator Kids, który jest dedykowany najmłodszym rolnikom.

Czytaj też: Punkt dla wydań pudełkowych. PlayStation usunęło te gry ze sklepu

Ostatni turniej kwalifikacyjny odbędzie się 25 i 26 maja. W każdym z nich drużyny zbierają cenne punkty, dzięki którym pną się w rankingu. Obecnym liderem rankingu jest zespół HELM, posiadający wygodną przewagę nad resztą, natomiast drużyny takie jak Trelleborg i astragon będą musiały walczyć o każdy punkt do samego końca kwalifikacji. Jedynie osiem najlepszych zespołów zakwalifikuje się do Mistrzostw Świata, które odbędą się w lipcu na FarmCon 24.