Punkt dla wydań pudełkowych. PlayStation usunęło te gry ze sklepu

Rynek cyfrowych gier znów pokazuje swoje uroki. Tym razem ze sklepu PlayStation Store wyparowały gry, które promowały rozgrywkę za pomocą aplikacji PlayLink.
playstation
playstation

Koniec cyfrowego PlayLink od PlayStation

PlayStation do dziś lubi eksperymentować na rynku gier wideo, próbując nowych form rozgrywki. W czasach PlayStation 4 otrzymaliśmy gry PlayLink, czyli produkcje, które wymagały do działania aplikacji mobilnej. Bawić się mogliśmy w takich grach jak Chimparty, Frantics, Hidden Agenda, Wiedza to potęga, Wiedza to potęga: Dekady oraz To jesteś Ty!

Czytaj też: Do Xbox Game Pass trafią nowe gry tylko, że zaraz nie będzie gier na Xboxa

Osobiście bardzo lubiłem te tytuły, ponieważ świetnie sprawdzały się na imprezach z większą liczbą osób, a Hidden Agenda również dawała radę jako interaktywny film. Tę ostatnią grę stworzyli autorzy Until Dawn, The Quarry i innych horrorów z serii Dark Pictures! Można powiedzieć, że nie były to „zapchaj dziury”, które trzeba było stworzyć, bo Sony sobie wymyśliło coś rzeczywiście coś wartościowego.

Niestety, PlayLink oficjalnie kończy żywot. Wszystkie wymienione gry zniknęły z PlayStation Store i nie można ich już dodać do konta. Oczywiście, jeśli już daną grę kupiliśmy to i tak możemy ją pobrać. Więcej osób jednak ich nie kupi. Jeśli będziecie mieli szczęście to być może uda Wam się znaleźć jeszcze pudełkowe wydania, które również będą działać. Kto wie jaką wartość kiedyś osiągną?

Czytaj też: Ubisoft wyda grę, która nie ma sensu

Co z aplikacjami, które były oddzielne dla każdej gry PlayLink? Zależy jaki telefon posiadacie.

Użytkownicy Android: Jeśli pobraliście już na bieżące urządzenie aplikację towarzyszącą lub została dodana do biblioteki, wciąż będziecie mogli grać w grę z daną aplikacją towarzyszącą. Aplikacje towarzyszące dla powyższych gier nie są już rozpowszechniane za pośrednictwem Google Play Store wśród użytkowników, których urządzenia posługują się systemem Android OS nowszym niż następujące wersje.

  • Chimparty – Android 9
  • Frantics – Android 11
  • Hidden Agenda – Android 9
  • Knowledge is Power – Android 11
  • Knowledge is Power Decades – Android 11
  • That’s You – Android 9

Użytkownicy Apple iOS: Będziecie mogli nadać grać z daną aplikacją towarzyszącą niezależnie od wersji iOS.