Sony, Wy widzieliście oceny gier, które daliście do PlayStation Plus?

Nowe PlayStation Plus nie zachwyciło graczy. Lutowa oferta na gry, które w ramach abonamentu można dodać do konta, nie jest raczej tym, czego oczekują gracze.
playstation plus
playstation plus

PlayStation Plus luty z chłodnym przyjęciem

Przypomnijmy, jakie produkcje trafiły do PlayStation Plus w lutym 2024. Są to:

Foamstars

Foamstars to dynamiczna strzelanka, w której gracze mierzą się ze sobą w 4-osobowych drużynach. Mogą błyskawicznie przemieszczać się po arenie, dzięki śliskim powierzchniom, lub wykorzystywać je do obrony przed atakami przeciwników.

Rollerdrome

Rollerdrome to połączenie strzelanki trzecioosobowej oraz symulatora jazdy na rolkach, w którym gracze wcielają się w zawodników brutalnej dyscypliny i mierzą na arenie ze swoimi przeciwnikami. Wygrają Ci, którzy najlepiej opanują dynamiczne starcia i efektowne akrobacje.

Steelrising

Steelrising to gra RPG, której akcja rozgrywa się w alternatywnej wersji Paryża, gdzie rewolucja francuska została stłumiona przez armię robotów. Gracze wcielają się w Aegisa’a, tajemniczą maszynę, która będzie eksplorować ulice, dachy, dzielnice i pałace oraz pomagać najważniejszym postaciom rewolucji.

Czytaj też: Każdy szanujący się gracz Farming Simulator będzie oglądał te zawody

Jakie oceny w PlayStation Store otrzymały te produkcje od graczy? Foamstars może „pochwalić” się oceną 3,64/5. Rollerdrome to za to 3,65/5. Steelrising, które dziś nazwać można „mamy Lies of P w domu” to nieoszałamiające 3,22/5. Obyśmy nie byli świadkami spadku jakości comiesięcznych gier, ze względu na większą ilość tytułów trafiających do graczy, opłacających PlayStation Plus w wersji Extra i Premium. Przerabialiśmy już to na platformie Microsoftu, gdzie po pojawieniu się Xbox Game Pass, gracze otrzymywali, nie bójmy się tego określenia, chłam.

Sytuacji nie pomaga fakt, że posiadacze najdroższego (absurdalnie drogiego) abonamentu mogą sprawdzić teraz 2-godzinną wersję próbną Marvel’s Spider-Man 2. Takie triale nie byłyby potrzebne, gdyby Sony miało normalną politykę zwrotów, jak inne sklepy. Dwie godziny grania w ciągu czternastu dni, powinny umożliwiać nam bezproblemowy zwrot kota w worku. Samemu raz udało mi się oddać grę w PlayStation Store. Po blisko dwóch tygodniach wymiany absurdalnych maili, Sony łaskawie zwróciło mi pieniądze za niedziałające White Day: A Labyrinth Names School.

Czytaj też: Punkt dla wydań pudełkowych. PlayStation usunęło te gry ze sklepu

Dobrze, że są jeszcze normalni deweloperzy, którzy pozwalają nam sprawdzić za darmo swoje produkcje. W PlayStation Store znajdziecie teraz wersje demonstracyjne Final Fantasy VII Rebirth oraz oryginalny, niepokojący tytuł niezależny Alisa. Pierwsza produkcja ma ocenę dema 4,9/5, a druga – 4,55/5.