Final Fantasy we Wrocławiu! Fani mają na co czekać

We Wrocławiskim Norodowym Forum Muzyki odbędzie się koncert dla fanów japonskiej serii Final Fantasty. Znamy już szczegóły tego licencjonowanego wydarzenia.
final fantasy
final fantasy

Final Fantasy w Narodowym Forum Muzyki

21 września 2024 w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbędzie się koncert Final Symphony II – drugi rozdział w licencjonowanej, światowej trasie koncertowej, która zagwarantuje oszałamiające symfoniczne aranżacje utworów z serii gier FINAL FANTASY, tym razem jednak z części V, VIII, IX oraz XIII. Bilety na koncert Final Symphony II są już dostępne w serwisie Ticketmaster.

Czytaj też: Na Steam pojawiła się nienormalna gra. INDIKA to rosyjsko-polsko współpraca

Pierwsza część Final Symphony wypełniła wrocławskie Narodowe Forum Muzyki po brzegi, zbierając fantastyczne opinie od uczestników. Final Symphony II to symfoniczna podróż przez światy FINAL FANTASY V, VIII, IX oraz XIII, której towarzyszy muzyka skomponowana przez Nobuo Uematsu oraz Masashiego Hamauzu. Jest to wyszukane muzyczne doświadczenie przeznaczone nie tylko dla zapalonych fanów wspomnianych gier, ale dla każdego, kto docenia piękną muzykę prezentowaną w unikalny i pełen emocji sposób. Nowy repertuar jest więc szansą na zaprezentowanie nowych odsłon tej zasłużonej serii.

Czytaj też: Spider-Man 2 po pół roku otrzyma wyczekiwaną funkcję

Ta licencjonowana przez Square Enix kompozycja przedstawia niezapomniane motywy muzyczne w symfonicznej wersji – po raz pierwszy w Polsce, na scenie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, już 21 września 2024. Za oprawę muzyczną odpowiada orkiestra symfoniczna NFM Filharmonia Wrocławska, znana fanom Game Music Festivalu i nie tylko. Ich doświadczenie z aranżacjami muzyki do gier sprawia, że są gwarantem muzycznych doznań najwyższej jakości.

Chociaż w dzisiejszych czasach jest wiele koncertów muzyki z gier, co wyróżnia Final Symphony to swoboda i artystyczny sposób, w jaki oryginalna muzyka jest interpretowana. Oferuje to coś naprawdę nowego, nie tylko dla fanów samych gier. twórca muzyki do serii FINAL FANTASY, Nobuo Uematsu.

Za organizację koncertu Final Symphony II w Polsce odpowiada Fundacja Game Music. To kolejny projekt Fundacji, obok realizacji autorskiego Game Music Festivalu, mający na celu popularyzację muzyki z gier wideo.

Jesteśmy szczęśliwi mogąc ponownie zaprezentować Wam muzykę z gier FINAL FANTASY w Polsce. Poprzedni koncert wypełnił całą salę w NFM, a opinie, jakie do nas dotarły, były naprawdę świetne… tamten koncert to było wyjątkowe wydarzenie. Jesteśmy przekonani, że tym razem będzie podobnie, i wszyscy będą pod równie wielkim wrażeniem. organizatorzy koncertu z Fundacji Game Music.