Mieszane oceny Helldivers 2 wywołane znowu przez to samo

Helldivers 2 trafiło do graczy PC i PlayStation 5. Gracze konsolowi chwalą sobie produkcję, ale pecetowcy znowu dostają, to za co nie lubię komputerów.
helldivers 2
helldivers 2

Helldivers 2 na PC to znana sytuacja

Premiera Helldivers 2 idealnie przedstawia przewagę grania na konsolach w stosunku do PC. Posiadacze PlayStation 5 wystawiają grze dziś ocenę 4,52/5 i nie mają większych problemów z zabawą. Tymczasem gracze „bawiący” się na komputerach mają powtórkę z rozgrywki. Problemy z matchmakingiem, zabezpieczenia antypirackie wpływające na wydajność, niespodziewanie bugi, jak gra niewłączająca się z podpiętym padem od PlayStation 4, crashe – klasyka.

Czytaj też: Upadek Call of Duty, na który zbyt wielu się godzi

Na ten moment oceny Helldivers 2 na Steam utrzymują poziom „mieszanych” i choć powoli rosną, a twórcy obiecują poprawę sytuacji, to jednak sporo osób jest zawiedzionych tym, że znowu ich, potencjalnie najsilniejsza platforma, jest traktowana po macoszemu.

Wstąp w szeregi Helldiversów i zmierz się z wrogą galaktyką w walce o wolność w tej szybkiej i zaciekłej trzecioosobowej strzelance. Wolność. Pokój. Demokracja. Prawa urodzonych na Super Ziemi. Oto filary naszej cywilizacji. Naszej egzystencji. Jednak wojna trwa. A naszej cywilizacji znów grozi niebezpieczeństwo. Dołącz do najlepszych sił wojskowych w galaktyce, by zadbać o bezpieczeństwo i wolność swojej planety. Zostaniesz przydzielony do oddziału liczącego maks. czterech Helldiversów i wyruszysz na misję strategiczną. Musicie uważać na siebie nawzajem – przyjacielski ogień to niestety nieodzowny element wojny, ale zwycięstwo bez pracy zespołowej jest niemożliwe.

Czytaj też: Spider-Man 2 po pół roku otrzyma wyczekiwaną funkcję

Premiera gry na Steam pozwala nam również śledzić zainteresowanie graczy tytułem. Aktualnie rekord jednocześnie grających w Helldivers 2 to 81840 osób. Oto wyniki pozostałych gier wydanych przez Sony na PC:

  • God of War – 73,529
  • Helldivers II – 68,374
  • Spider-Man Remastered – 66,436
  • Horizon Zero Dawn – 56,557
  • The Last of Us Part I – 36,496