Sezon Odkryć w World of Warcraft po sezonie zwolnień w Blizzardzie

Blizzard chwali się startem kolejnego etapu Sezonu Odkryć w World of Warcraft. Pytanie jednak, jak będzie wyglądać przyszłość gier tej ekipy w przyszłości?
world of warcraft
world of warcraft

Sezon Odkryć w World of Warcraft

Wędrowcy przemierzający Azeroth w Sezonie Odkryć mają do zbadania nowe strefy i podziemia, co oznacza jedno – faza druga jest już dostępna w grze. Na tym kolejnym etapie podróży zwiększono limit doświadczenia do poziomu 40 i udostępniono nowe aktywności końcowej fazy gry, takie jak:

 • NOWY RAJD POZIOMU 40: Gnomeregan
  • Poszukiwacze przygód będą przedzierać się przez niegdyś tętniącą życiem stolicę gnomów, którą teraz zaściełają radioaktywne odpady. Na skutek promieniowania tutejsi wrogowie ulegli mutacji.
  • W tym rajdzie dla 10 graczy czekają Was przeprojektowane starcia z bossami i setki nowych nagród!
 • NOWE RUNY
  • Dla każdej z klas przygotowano maksymalnie sześć run, które gracze muszą odkryć. W ten sposób kontynuowany jest motyw eksperymentowania w łączeniu ich z dodatkowymi zdolnościami odblokowywanymi w ramach procesu awansowania na kolejne poziomy.
 • NOWE WYDARZENIE PVP: Krwawy Księżyc (Blood Moon)
  • W Dolinie Cierniodławów (Stranglethorn Vale) grasuje wściekły, krwawy Loa (Blood Loa). Gracze będą musieli zachować czujność w tym nowym ogólnostrefowym wydarzeniu dla wszystkich użytkowników, które startuje co trzy godziny.
 • NOWA PREMIA DO PD
  • Gracze, którzy dołączą do Sezonu Odkryć na późniejszym etapie lub po raz pierwszy, będą mogli szybko nadrobić postępy dzięki nowej premii Zachwyt Odkrywcy (Discoverer’s Delight), która zwiększa zdobywane doświadczenie o 50% na poziomach 1–25.

Czytaj też: Shrek wyrywa głowę Donaldowi w Mortal Kombat 1

Sezon Odkryć rusza tuż po masowych zwolnieniach w Activision-Blizzard. Choć wielu analityków zwracało uwagę, iż połączenie dwóch, tak dużych firm nie będzie niczym dobrym dla pracowników, ze względu na wiele powtarzających się stanowisk, to jednak związki zawodowe w firmie zachęcały do połączenia, błędnie wierząc w pozytywną przyszłość ekipy deweloperskiej. Marzenia zostały szybko zweryfikowane po połączeniu dwóch firm i ogłoszeniu niemalże dwóch tysięcy zwolnień. Co ciekawe, członkowie związku zawodowego w Activision-Blizzard nie zostali zwolnieni i teraz wyrażają ubolewanie nad losem byłych współpracowników.

Czytaj też: Niepotwierdzona funkcja Nintendo Switch 2, która uniemożliwia sprzedaż konsoli

Pozostaje pytanie, jak będzie wyglądała przyszłości gier od Blizzarda? W World of Warcraft ruszył Sezon Odkryć, a Overwatch 2 (aktualnie „przytłaczająco negatywne” oceny na Steam) również zaliczy wkrótce spore zmiany, ale są to efekty pracy ostatnich miesięcy, a wiele osób, które poprawiało gry, już nie pracuje w firmie. Czy zatem tempo zmian jeszcze bardziej się zmniejszy? Czy gry będą lepsze, czy gorsze? Niepewny czas dla fanów dawnej legendy branży growej.