Przepiękna Lara w Tomb Raider Remastered

Twórcy Tomb Raider Remastered udostępnili już wstępne wersje gry, które można nagrywać. Zobaczcie odnowione poziomy z trzech części produkcji! Na koniec regionalna niespodzianka.
tomb raider remastered
tomb raider remastered

Rok Lary z Tomb Raider Remastered?

Mam wrażenie, że to będzie rok Lary Croft. Przynajmniej na to się zapowiada w moim przypadku. Jakiś czas temu poszukiwałem zbiorów komiksów z Larą Croft. W przeszłości wychodziły, również w Polsce, komiksy inspirowane klasycznymi odsłonami Tomb Raider, a po latach wydano trzy grube tomy, zbierające wszystkie te powieści graficzne w serii zwanej Tomb Raider Archiwa (jest jeszcze czwarty tom, niedostępny w Polsce, na który poluję). Choć zakup pierwszego tomu był łatwy, o tyle zdobycie pozostałych dwóch było wyzwaniem. W końcu się jednak udało i czekają na przeczytanie.

Czytaj też: Na Steam pojawiła się nienormalna gra. INDIKA to rosyjsko-polsko współpraca

Teraz za to jeszcze wychodzi Tomb Raider Remastered, czyli odnowione trzy pierwsze części gry. W sieci są już dostępne materiały z rozgrywki i każdy jest zgodnie zachwycony tym, co otrzymamy.

W skład Tomb Raider Remastered wchodzi:

  • Tomb Raider I + Unfinished Business
  • Tomb Raider II + Golden Mask
  • Tomb Raider III + The Lost Artifact

Czytaj też: Skandaliczna mikrotransakcja Diablo 4 kosztująca tyle, co Palworld

To jednak jeszcze nie koniec atrakcji z Larą Croft! Polskie wydawnictwo Open Beta ogłosiło nową książkę o tytule… „Jak powstawał Tomb Raider”.

Pełna anegdot i detali historia powstawania dwóch pierwszych części legendarnej serii gier Tomb Raider, opowiedziana z perspektywy członków oryginalnego zespołu twórców, CORE Design. Lara Croft narodziła się w 1994 roku w angielskim mieście Derby. Po 18 miesiącach intensywnej pracy jej pierwsze przygody, Tomb Raider, trafiły do sklepów na całym świecie, błyskawicznie odnosząc ogromny sukces i do spółki ze Spice Girls stając się częścią przybierającego na sile trendu Girl Power. Lara stała się ikoną świata gier, a jednocześnie przebiła jego bariery i podbiła całą zachodnią popkulturę. “Jak powstawał Tomb Raider” to opowieść o narodzinach tego fenomenu. Daryl Baxter oddaje w swojej książce głos zespołowi, który był zaangażowany w tworzenie dwóch pierwszych gier z serii, by następnie odejść i pozostawić Larę nowej ekipie. O swoim wkładzie w ten wyjątkowy cykl opowiadają projektanci, animatorzy, muzycy i… sama Lara, a właściwie aktorki, które użyczały jej głosu. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o warkoczu Lary, skąd wziął się T-Rex, dlaczego w pierwszej części nie widać nieba i dlaczego, do licha, bohaterka mogła zamknąć swojego lokaja Winstona w chłodni, lektura dostarczy wszystkie odpowiedzi. Autorką wyjątkowej ilustracji, dostępnej jedynie na okładce polskiej wersji książki, jest Inna Vjuzhanina, artystka i fanka Lary Croft.

Premiera odnowionych gier – 14 lutego. Premiera książki – 8 marca.