Dość porażek polskiego gamedevu. Nowa data premiery The Thaumaturge

Polscy gracze, trzymamy kciuki za The Thaumaturge. Tytuł może namieszać na rynku, a deweloperzy ostrożnie podchodzą do daty premiery, wybierając najlepszy termin.
The Thaumaturge
The Thaumaturge

The Thaumaturge zakończy ciąg słabych i przeciętnych gier

W ostatnim czasie w Polsce zaczyna wychodzić zbyt dużo przeciętnych czy słabych gier. Jeszcze przed premierą Cyberpunk 2077, Polska kojarzyła się graczom z pewną jakością tytułu. Teraz staliśmy się klepaczami kodów na zachodni wzór. Skandaliczne kwoty dotacji na niepowstające narzędzia, przeciętne oceny, beznadziejna sprzedaż… to tylko kilka grzeszków, które pojawiły się w polskim gamedevie przez ostatnie lata.

Czytaj też: Na Steam pojawiła się nienormalna gra. INDIKA to rosyjsko-polsko współpraca

Jest jednak szansa, że w końcu otrzymamy coś porządnego. The Thaumaturge od 11 bit studios zapowiada się coraz lepiej, a gracze wygłodniali po Baldur’s Gate 3, mogą otrzymać kolejnego RPGa, w którego warto zagrać.

The Thaumaturge to fabularna gra RPG z niejednoznacznymi moralnie wyborami, rozgrywająca się w kulturowym tyglu Warszawy początku XX wieku. W świecie tym istnieją salutorzy: ezoteryczne istoty, które tylko taumaturdzy mogą dostrzegać i wykorzystywać do swoich potrzeb.

Wydawca ostrożnie podchodzi do terminu wydania gry, co pokazuje, że ktoś w tych firmach w końcu myśli i nie ładuje się w najgorsze możliwe daty wydań. Kiedy zagramy w The Thaumaturge?

Czytaj też: Shrek wyrywa głowę Donaldowi w Mortal Kombat 1

Zarząd 11 bit studios S.A. (dalej “Spółka”), w nawiązaniu do informacji przekazanej w Raporcie bieżącym nr 26/2023 z dnia 15 listopada 2023 roku informuje, że podjął decyzję o przesunięciu daty premiery gry „The Thaumaturge” (wersji na komputery PC) na 4 marca 2024 roku. Pierwotna data premiery „The Thaumaturge” (wersji na komputery PC) wyznaczona była na 20 lutego 2024 roku. Premiera wersji konsolowej „The Thaumaturge” na platformy XBOX Series X/S i PlayStation 5 planowana jest w terminie późniejszym Nowa data premiery gry „The Thaumaturge”, której produkcja już została zakończona, w ocenie Zarządu Spółki, jest korzystniejsza z marketingowego punktu widzenia, co zwiększy jej potencjał komercyjny i sprzedażowy.

Wypełniona ezoterycznymi istotami Warszawa XX wieku czekać na nas będzie 4 marca 2024 na PC.