Usuwanie kont w aplikacjach stanie się łatwiejsze. Wszystko dzięki nowej funkcji Google Play

O ile utworzenie konta w grze czy innej aplikacji na smartfonie jest bardzo proste, o tyle późniejsze jego usunięcie może już stanowić problem. Nowość, jaka zawitała do Google Play może to znacząco uprościć.
Usuwanie kont w aplikacjach stanie się łatwiejsze. Wszystko dzięki nowej funkcji Google Play

Sklep Google Play będzie teraz umożliwiał użytkownikom łatwiejsze usuwanie kont aplikacji.

Niektóre gry i aplikacje wymagają od nas utworzenia konta, by móc z nich korzystać. To zwykle jest bajecznie łatwe i sprowadza się do kilku kliknięć, by nie odrzucić użytkownika zbyt skomplikowanym procesem rejestracji. Problem pojawia się dopiero w sytuacji, gdy chcemy tego konta się pozbyć. Samo usunięcie apki nie wystarczy, o czym zapewne wiele osób czasem zapomina. Z drugiej strony czasami nawet nie da się znaleźć żadnych informacji o sposobie usunięcia konta, co zwykle skutkuje tym, że zapominamy o sprawie.

Czytaj też: Dwa nowe smartfony Motoroli już dostępne w Polsce. Oto moto g24 i moto g24 power

Jeszcze w zeszłym roku Google poinformował programistów, że aplikacje wspierające tworzenie konta muszą umożliwiać użytkownikom usuwanie tego konta i powiązanych danych za pośrednictwem tej aplikacji i Internetu. Teraz gigant z Mountain View wdrożył nowe rozwiązania, które trafiły właśnie do Sklepu Play wraz z lutową aktualizacją. Wersja 39.7 dodaje możliwość łatwiejszego poproszenia właścicieli aplikacji o usunięcie konta lub zgromadzonych na nim danych.

Czytaj też: Pixel 8a zdradza swoje tajemnice. Google szykuje świetne ulepszenie

Możesz teraz poprosić o usunięcie danych i konta na stronie Szczegóły aplikacji, klikając bezpośredni link do witryny dla programistów – napisano w dzienniku zmian.

Czytaj też: Apple szykuje dużo zmian w serii iPhone 16. Z większości będziemy zadowoleni

Jest to długo wyczekiwane ułatwienie, ale co ważniejsze, również poprawa prywatności i bezpieczeństwa naszych danych. Oczywiście o wiele lepiej byłoby, gdybyśmy zamiast wysyłać prośby do programistów, mogli sami to zrobić z poziomu aplikacji, jednak i tak to krok we właściwą stronę.