Google ułatwi dodawanie reakcji w aplikacji Wiadomości

Wiadomości Google, jak każdy współczesny komunikator, pozwalają użytkownikom na dodawanie reakcji na otrzymywane wiadomości. Chociaż w obecnej formie funkcja jest prosta w działaniu, dzięki przygotowywanej zmianie stanie się jeszcze bardziej intuicyjna.
Google ułatwi dodawanie reakcji w aplikacji Wiadomości

Wiadomości Google pozwolą na jeszcze szybsze dodawanie reakcji

Obecnie, jeśli chcemy dodać reakcję w Wiadomościach Google, musimy długo przytrzymać dymek, by wyświetliły nam się emoji do wyboru. Ponadto, wraz z tym gestem, uruchamiają nam się też inne dostępne opcje, takie jak kopiowanie, oznaczanie gwiazdką, udostępnianie, przesyłanie dalej czy usuwanie, do których mamy dostęp na górnym pasku narzędzi. Najwyraźniej Google chce trochę te opcje rozdzielić, bo pracuje nad nowym sposobem aktywacji dodawania reakcji, znanym nam z innych komunikatów.

Czytaj też: Dwa nowe smartfony Motoroli już dostępne w Polsce. Oto moto g24 i moto g24 power

Po niedawnym wprowadzeniu Photomoji, w najnowszej wersji beta aplikacji znaleziono ciąg znaków, który wskazuje na kolejną szykowaną przez giganta nowość. Zmiana o nazwie „double tap to react” nie jest jeszcze aktywna, ale już sama jej nazwa wskazuje na to, czego powinniśmy się spodziewać.

Źródło: 9to5google

Czytaj też: Pixel 8a zdradza swoje tajemnice. Google szykuje świetne ulepszenie

Chodzi po prostu o reakcję po dwukrotnym stuknięciu palcem w dymek czatu, jak to ma miejsce chociażby na Messengerze. Oczywiście reagujemy wówczas pierwszą emotką, którą zwykle jest w domyśle serduszko, by zareagować inaczej, zapewne nadal trzeba będzie przytrzymać palec na wiadomości. Nowość powinna trafić do użytkowników już niedługo, o ile w czasie testów nie pojawią się żadne komplikacje.

Czytaj też: Apple szykuje dużo zmian w serii iPhone 16. Z większości będziemy zadowoleni

Tymczasem gigant z Mountain View zajęty jest również intensywnym przygotowaniem Wiadomości do wprowadzenia Barda, a raczej Gemini. W wersji beta znaleziono liczne ślady rebrandingu po zmianie nazwy czatbota. Będzie to ogromne ulepszenie dla aplikacji, bo pozwoli na rozmowy z chatbotem i to nie tylko takie prywatne, ale również będzie opcja dodawania go do konwersacji grupowych, chociaż tutaj należy pamiętać, że będzie to wiązało się z pewną utratą prywatności.