Wiadomości Google doczekają się kolejnych zmian, tylko czy wszystkie przyjmiemy ciepło?

W ostatnim czasie dowiadujemy się o coraz większej liczbie zmian, jakie gigant z Mountain View szykuje dla Wiadomości Google. Domyślna aplikacja do obsługi wiadomości na Androidzie zyska znacznie większą funkcjonalność.
Wiadomości Google doczekają się kolejnych zmian, tylko czy wszystkie przyjmiemy ciepło?

Kolejne przydatne ulepszenia zawitają do Wiadomości Google

Wiadomości Google to aplikacja, z której korzystają miliony użytkowników smartfonów z Androidem. Nic więc dziwnego, że tak istotny program jest stale rozwijane. Największa nowość, jaka jest integracja z Gemini, jest jeszcze przed nami, ale w międzyczasie Google zaserwuje nam też inne ulepszenia. Dopiero co dowiedzieliśmy się, że w przygotowaniu jest długo wyczekiwana funkcja, jaką jest edycja wiadomości, a teraz doszły nas słuchy o następnych usprawnieniach, tym razem związanych przede wszystkim z aparatem.

Czytaj też: Wiadomości Google w końcu pozwolą nam poprawiać błędy w SMS-ach

Jak donosi TheSpAndroid , w wersji beta aplikacji znaleziono kilka flag, wskazujących na przygotowywane zmiany. Wiadomości Google mają własną aktywność aparatu, który po aktualizacji uzyska pewne funkcje efektów. Nie ma co prawda szczegółów, na ten temat, jednak można spodziewać się opcji przełączania efektów.

Kolejną nowość znajdziemy w sekcji, w której znajdują się najważniejsze kontakty. Po kliknięciu w ikonę wyszukiwania w aplikacji wyświetlają się niektóre osoby, z którymi ostatnio i często się kontaktowaliśmy. Ta opcja prawdopodobnie zniknie lub zostanie w jakiś sposób zmieniona. Z ekranu głównego zostanie usunięty podgląd wersji roboczej, co zapewni bardziej przejrzysty wygląd. Z jednej strony to dobrze, ale z drugiej może być to znaczne utrudnienie. Widoczna na liście wersja odbiorcza stanowi poniekąd przypomnienie, że nie dokończyliśmy jakiejś wiadomości i należy coś z tym zrobić. Liczymy, że będzie to funkcja opcjonalna lub wewnętrzna flaga, która służy naprawie jakichś błędów.

Czytaj też: Selektor zdjęć na Androidzie dostaje przydatne ulepszenie

Wszystkie te nowości są aktualnie testowane przez Google, więc jeszcze trzeba poczekać, aż pojawią się w stabilnej wersji aplikacji.